Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
zakalec

Nalesniki Z Serem Na Słodko

Rekomendowane odpowiedzi

Skladniki: Ciasto na nalesniki: - mleko - jajko - maka - szczypta soli - olej Nadzienie: - ser bialy - jajko - cukier Ponadto: - smietana - cukier Przygotowanie: Przygotowac ciasto na nalesniki - wymieszac razem, jajko, mleko, make, sol i olej. Usmazyc nalesniki z jednej strony. Przygotowac serowe nadzienie - zmielic (widelcem) ser z jajkiem i cukrem (do smaku). Przygotowac smietane do polania - wymieszac smietane z cukrem (do smaku i wystarczajaco wczesniej zeby cukier sie rozpuscil przed podaniem). Smarowac polowe nalesnika masa serowa po usmazonej stronie, okolo 1-1.5 lyzki masy na nalesnika. Zlozyc nalesnika na pol i jeszcze raz na pol tak zeby powstaly 'trojkaty'. Smazyc jeszcze raz na patelni - chwile. Podawac polane smietana z cukrem. Smacznego!

post-4778-1181413815_thumb.jpg

post-4778-1181413836_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naleśniki z mojego dzieciństwa :razz: Moja mama zawsze takie robiła :lol: Mam nawet jedno takie moje wspomnienie związane z tymi naleśnikami... :razz: Kiedy byłam małą dziewczynką mamusia zrobiła na obiadek takie właśnie naleśniki... No a mi w pewnym momencie zaczął ruszać się ząbek (eh te mleczaki- zawsze wypadają w najmniej oczekiwanym momencie :razz:) no i niestety nie zjadłam obiadku :wink: Pamiętam jeszcze, że mój ojciec śmiał się, że zaraz przywiąże mi zęba do klamki drzwi, pociągnie i będzie po krzyku i będę mogła zjeść swoje ulubione planuszki :grin: Nie mniej polecam wszystkim ten przepis, z tego względu, że jest prosty a naleśniki są smaczne :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Naleśniki z serem są pyszne. Ja zarówno do ciasta jak i do sera dodaję cukier waniliowy - wybornie pachną i tak samo smakują.

Świetnym dodatkiem do tych naleśników są świeże truskawki zmiksowane z odrobiną cukru.

Pozdrawiam serdecznie i chyba już wiem co jutro zrobię na obiad :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:wink:  A ja takie naleśniczki zwijam w rurkę i podsmażam na maśle są wyborne i również można polać je śmietaną :grin: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też je robię w taki sam sposób jak Wiola i używam serek waniliowy Delfiko, polecam. Ten sposób co podała Zakalec jest bardzo dobry i pewnie lepszy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też uwielbiam te naleśniki, są proste i przepyszne ;) ja tylko do polewy dosypuję jeszcze cukier waniliowy i cynamon, polecam! ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Taz

Może mi ktoś podać jaka dokladnie ilosc skladnikow potrzebuje?? Tzn ile mleka, maki, jajek i oleju z soba zmieszac na ciasto oraz w jakiej ilosci zmieszac ser z jajkiem?? Sorry za glupie pytania ale z kuchnia jak narazie nie mialem za wiele wspolnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taz, na oko :-) Nalesniki wychodza praktycznie zawsze, ciasto moze byc geste - to beda grubsze, lub moze byc calkiem rzadkie. Miksujesz mikserem i dodajesz wiecej mleka, albo wiecej maki, w zaleznosci jaka konsystencje chcesz uzyskac. Czasem nawet w trakcie smazenia, stwerdzam, ze ciasto jest za geste i dodaje mleka. Z reguly jedna jajko na 1/2kg maki, ale mozesz dac nawet 2 jaja, beda mialy bardziej 'omletowy' smak :?: Ja z reguly nalewam na patelnie chochla :?: Mam nadzieje, ze wyjda :?: Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O tak naleśniki z serem uwielbiam. Każdą ilość zjem. Tylko nie polewam śmietaną a sosem deserowym z dr.oetkera truskawkowym albo malinowym, wtedy mają pyszny owocowy smak. Polecam!! Chyba dziś zrobię takie naleśniki, bo mnie ochota na nie naszła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś do masy naleśnikowej dodałem posiekanego banana (nie za drobno ale i nie za grubo) i wyszło naprawdę smaczne tak że gdy skończył się ser dorobiłem jeszcze więcej naleśników z bananem właśnie. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też bardzo lubię te naleśniki. Do sera dodaję koniecznie cynamon i cukier waniliowy. Czasami też garść sparzonych rodzynek :sad: No, to chyba mam obiadek piątkowy z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi