Skocz do zawartości

Grzyby


baśka96

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie sposoby przetwarzania grzybów / poza suszeniem i mrożeniem/, tak żeby zimą tylko przynieś z piwnicy , otworzyć słoik i...... już gotowe do podania. Ja suszę , trochę zamrażam i robię kilka słoików grzybów po grecku, ale chętnie zrobiłabym coś nowego.Podzielcie sie proszę swoimi sposobami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu podaję przepis z którego zawsze ja robię. Z tego przepisu grzyby nie są mocno kwaśne, sa bardzo dobre. Grzyby marynowane 1 kg grzybów 15 dag cebuli 2 szklanki wody 1/2 szklanki octu 10% po kilka ziarenek pieprzu i ziela angielskiego liść laurowy, szczypta nasion gorczycy Grzybów nie ważę, tylko robię zalewę i wtedy zalewam. Przyciąć trzony, obgotować w dosc duzej ilości lekko osolonej wody przez około 10 minut, odcedzić i przelać zimną wodą, ja dosyć dużo przelewam. Układać warstwami w słoikach, przekładając cebulą pokrojoną w krążki lub małymi cebulkami sparzonymi krótko w wodzie. Ja używam większą cebulę. Dołożyć do każdego słoika przyprawy. Zagotować wodę, dodać ocet, zalewę przyprawić do smaku solą i cukrem. Gorącą zalewą napełnić słoje z grzybami, zamknać i wstawić do pasteryzacji. W czasie gotowania trzeba zszumować to napewno wiesz. Basiu jeżeli będziesz chciała to mogę podać przepis na grzyby pasteryzowane które zimą zagotowuje się z tłuszczem lub śmietaną na patelni. Te grzyby jak robię to w słojach litrowych z gumką. Jeszcze mam przepis na grzyby kwaszone, to muszą być kurki, gąski zielone lub szare, które sa dodatkiem do potraw i sałatek. Ja ich jeszcze nie robiłam, tylko robiłam marynowane i pasteryzowane. Basiu proszę podaj przepis po grecku. Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A ja grzybki robie tak: oczyszczone gotuje -to kazdy wie- potem przekładam do innego naczynia  zalewam wodą ciepłą, wsypuje dość dużo soli ,aby woda była słona tak porządnie i zagotowuje je , przekładam takie słone do słoików i pasteryzuje,potem jak chce je urzyć np. do obiadu ze śmietaną to zalewam je mlekiem zostawiam na 15-20 min i potem zagotowuje je w tym mleku odlewam mleko i dalej postepuje jak ze świerzymi grzybami ,bo taki mają smak :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ada podaję przepis. 2 kg grzybów 20 dag cebuli 1 szklanka wody sól do smaku 1/2 płaskiej łyżeczki kwasku cytrynowego Oczyszczone grzyby pokroić w paski, cebulę w drobną kostkę. Włożyć do garnka, dodać sól, wodę i dusić 12 minut do chwili odparowania nadmiaru soku. Dodać kwasek cytrynowy, rozpuszczony w łyżce wody, zagotować. Gorace grzyby włożyc do słoików i pasteryzować. Słoiki 1/2 l gotować około 1 godz, większe o 20 min. dłużej. W ten sposób już robiłam i drugi podobnie jak Wiola, grzyby gotuję w dosyć słonej wodzie, gorące odcedzam i wkładam od razu do słoików jak wspomniałam do 1l na gumkę i krótko pasteryzuję. Gdy biorę je do użytku to wykładam na sitko i przepłukuję ciepłą wodą. Jest to najbardziej szybki i prosty sposób. Zapomniałabym napisać ja gotuję grzyby pokrojone. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani dzięki za odzew, na pewno skorzystam z Waszych sposobów. Przepis na grzyby po grecku pochodzi lokalnej gazety, grzybki są bardzo smaczne, polecam. 1 kg grzybów 2 duże marchewki 2duże pietruszki 4 średniej wielkości cebule mały seler średniej wielkości por słoik keczupu/ja daję łagodny/ sól, pieprz mielony, papryka w proszku, /do smaku/, kilka ziarenek ziela angielskiego, 2-3 listki laurowe 5 łyżek oleju Grzyby ugotować i pokroić w paski. Marchwekę, pietruszkę i seler pokroić w paski albo zetrzeć na tarce z dużymi oczkami, cebulę i pora pokroić w półkrążki. Cebulę podsmażyć na oleju, dodać pora, chwilę podsmażyć i dodać pozostałe warzywa, podlać odrobinę wodą i dusić do miękkości ale uwaga; warzywa nie mogą być zbyt miękkie!!!/. Następnie dodać keczup i pokrojone grzyby, wymieszać, doprawić do smaku, chwilę potrzymać jeszcze na ogniu.Włożyć do słoików i pasteryzować. Smacznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.