Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Jolanta

Smok Wawelski

Rekomendowane odpowiedzi

Jolu czy to ciasto ma być ucierane mikserem czy zagniatane na kruche? Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź, bo jutro chciałabym je upiec :wink: Pozdrawiam.

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też robiłam jako ciasto kruche. :wink:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to ciasto ucieralam mikserem,ale mozecie sprobowc je zagniescDołączona grafika .Powiem szczerze,ze dawno tego ciasta nie robilam,ale z tego co pamietam to jest dosc geste.PowodzeniaDołączona grafika .

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny dzięki za odpowiedź. Ja też myślałam, że to przepis na kruche ciasto i tak zrobię - jutro będę piec, dam znać jak wyjdzie :wink: Pozdrowienia dla wszystkich :oops:

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smok wawelski upieczony... bajeczny :grin: Z bakalii dałam tylko orzechy ziemne w karmelu a do piany dodałam wiórki kokosowe. Krem jak w przepisie ale z dodatkiem prażonego na słodko słonecznika i gorzkiej czekolady oraz sypkiego kakao instant i winiaku dla przełamania słodyczy. Efekt - REWELACJA!!! Polecam wszytskim :) post-8290-12764344461197_thumb.jpg post-8290-1276434489124_thumb.jpg post-8290-12764346162659_thumb.jpg post-8290-12764346478985_thumb.jpg post-8290-12764346852619_thumb.jpg

• Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mart dzięki za miłe słowa. Ciasto rzeczywiście bardzo zasmakowało mojej rodzince. Na pewno jeszcze nie raz je upiekę. Pozdrawiam :grin:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Upiekłam ponownie Smoka, ale tym razem z wieloma zmianami - efekt na zdjęciu. Ciasto jest wyśmienite, po prostu bajka :smile: post-8290-0-28112700-1327785680_thumb.jp post-8290-0-88886800-1327785722_thumb.jp post-8290-0-38080500-1327785766_thumb.jp

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WoW! ale extra wypiek! Schrupałoby się chociaż kawałeczek ;)

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny dziękuję bardzo :) A Smok rzeczywiście baaaardzo smoooczny... no, to znaczy smaczny ;)

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi