Skocz do zawartości

Brzoskiniowiec


NaniWahine

Rekomendowane odpowiedzi

Brzoskwiniowiec

Dostalam ten przepis pod nazwa Peach Kuchen.

2 szklanki (250 ml) maki bialej

1/4 lyzeczki proszku do pieczenia

1/2 lyzeczki soli

1 szklanka cukru

125 g masla (zimne, prosto z lodowki)

3 duze brzoskwinie (albo 6 malych) pociete w segmenty

1 lyzeczka zmielonego cynamonu

1/2 lyzeczki zmielonej galki muszkatalowej

2 zoltka

1 szklanka smietany (moze byc kwasna lub slodka, ale wysoko-procentowa) - ja uzywam mieszanke kwasnej i 35% slodkiej

(Aby baza ciastkowa byla bardziej urozmaicona, mozna odjac 1/2 szklanki maki i dodac 1/2 szklanki zmielonych migdalow - bardzo polecam, bo dodaje to wysmienity smak)

Rozgrzac piekarnik do 200 C. Wymieszac make, proszek, sol i 2 duze lyzki cukru z podanej 1 szklanki. Palcami wgniesc maslo w ta mieszanke, az zrobia sie drobne grodki masla, ktore sa dobrze wymieszane z maka (mozna maslo tez wkroic nozami i potem wgniesc).

Ta mieszanka wylozyc i przygniesc na rowno blache o wymiarach 34x23x5 cm. Ulozyc na ciescie brzoskwinie (w jakim chcecie wzorze).

Wymieszac pozostaly cukier z cynamonem i galka, i rowno posypac brzoskwinie na ciescie (wydaje sie, ze to duzo cukru, ale jest wszystki konieczny). Piec to przez 15 minut, az cukier zacznie sie "topic".

W miedzyczasie wymieszac zoltka ze smietana. Po 15 minutach pieczeniac, polac ta mieszanka ciasto. Zmniejszyc temperature do 175 C i wlozyc ciasto znowu do piekarnika na 30 do 40 minut, az ciasto sie przyrumieni.

Smacznego :grin:

post-6908-1186966462_thumb.jpg

post-6908-1186966473_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciacho kusi swoim wyglądem :grin: Mam pytanie, jak wylejesz utarte żółtka ze śmietaną to pieczesz z włączoną grzałką dolną czy górną? :grin: Na zdjęciu widać że ciasto jest cienkie, a łączny czas pieczenia dość długi, :grin: więc zastanawiam się czy piekąc od dołu nie przypali się ? :lol: Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Katarzyno - ja pieke tylko na dolna grzalke, ale moj piec jest dosyc wysoki i ja ciasto zawsze ustawiam w srodku piekarnika, ok 20 cm nad grzalka. Moje wychodzi przyrumienione na spodzie i nie zdarzylo mi sie jeszcze go przypalic :grin: Musze sie przyznac, co prawda, to ciasto na zalaczonym zdjeciu pieklam przez caly czas na 200C, bo zapomnialam obnizyc temperature po 15 minutach... :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wow :grin: Wyszlo dokladnie tak jak mi :grin: I masz absolutna racje, ze zawsze wychodzi bardzo niskie. Ja w zeszlym tygodniu pieklam je dwa razy, a dzisiaj pieke nastepne. Powody sa trzy: latwe do zrobienia i nie trzeba wyciagac wszelkich robotow/mikserow (mam mala reczna maszynke do mielenia orzechow); znika to ciacho u nas w 24 godziny; i jest teraz u nas sezon na lokalne brzoskwinie, wiec trzeba je wykorzystac :grin: Ciesze sie, ze ciasto smakowalo :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to przypomina w smaku..? Hmm... Trudno mi porownac, bo smak jest dosyc malo spotykany (moze Wiola w tym pomoze :grin: - ale moge opisac jak smakuje: spod jest dosyc kruchy (troche jakby mazurkowy/herbatnikowy), nie bardzo slodki, polewa kremowa tez nie jest slodka, ale za to sok z brzoskwin i posypany nimi cukier topia sie razem i stwarzaja slodki, aromatyczny, galaretkowy sos. Jest to wspanialy kontrast slodkosci z bardziej neutralnym smakiem, oraz struktury miekkich kremowych brzoskwin z kruchym spodem. Marzenie :grin: Dodam tez, ze brzoskwinie mozna obrac ze skorki przed uzyciem, podobno tez mozna zastapic swieze tymi z puszki (chociaz wtedy efektow nie gwarantuje, bo zawsze uzywalam swieze). Mam nadzieje, ze sie skusisz, Zuziorek, bo warto :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin:  Witam, potwierdzam słowa Nani Wahine smaku nie da się opisać trzeba to spróbowac , ale ciacho jest naprawde warte aby je zrobić ,ja robiłam je dwa dni kolejne ,gdyż jedno nie zdążyłam dobrze popróbować i już go nie było,

 nastepnego dnia trzeba było robić drugie,ale zrobiłam podwójną porcje ciasta hi

ihi 

(lecz tylko ciasta reszta była tak samo) ,brzoskwinie nie obierałam gdyż skórka tak mięknie ze nie ma takiej potrzeby aby wszystko co najlepsze odrzucać POLECAM TO CIACHO jest rewelacyjne :grin: :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłam brzoskwiń z puszki i niestety,ale ciasto mi nie wyszło-zanim cukier zaczął się karmelizować to boki ciasta już się przypalały,wylałam śmietanę z żółtkami i piekłam podany czas ale spód jest prawie surowy-piekłam góra-dół. Aby się pocieszyć to po południu jadę po kwiatki! ;)

post-4359-1188635145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.