Skocz do zawartości

Masło - Czy Ktos Je Robi?


niuniaczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mój synek zadał mi klina. Powiedział, że robię wszystko - chlebek, wędlinę i inne rzeczy a masła nie potrafię. Zastanowiłam sie nad tym. Słyszałam, że są jakieś domowe sposoby na zrobienie masła - tylko jak? Czy oprócz tradycyjnych sposobów z maśniczką (nie mam do tego dostępu - choć widziałam to w dziecinstwie w domu swojej babci i nawet robiłam wraz z nią masło) jest mozliwośc zrobienia masła w domu? Kupiłabym jakieś urządzenie do wyrobu. Myślę, że jeżeli ktoś sie podzieli jakimś sposobem to wiecej osób będzie zainteresowanych. Co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś moja mama robiła w domu masło...wlewała śmietanę do słoika i na zmianę każdy po kolei potrząsał tym słoikiem,aż zrobiło się masło...potem kupiła robot kuchenny z dzbankiem i robiliśmy masło w tym dzbanku...pamiętam jeszcze smak tego masła swojskiego...po prostu poezja :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dorunia, będę próbować robotem, tylko czy dobrze rozumiem - wlać śmietanę do wysokiego naczynia i miksować do czasu utworzenia masła- tylko czy nie zrobi się bita śmietana zamiast masła? Jakość masła pewnie zależy od smietany. Musze kupić od kogoś taką wiejską - prawdziwą, bo ze sklepowej pewnie nie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mama czasem robi masło,ale z wiejskiej śmietany,nawet mam go trochę zamrożonego.Ubija zwykłym mikserem w garnku-sama widziałam na wakacjach! Agnieszko-jak ubijasz za długo bitą śmietane to też zrobią się grudki jak w maśle...a jaka maślanka jest pyszna-jak będziecie robić masło to nie wylewajcie tego płynu bo jest pyszny i odżywczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Witaj niuniaczku , ja bardzo często robie masło,wię jak jeszcze nie robiłaś to może spróbuj tak ,kupuje śmietanę kremówkę zastawiam ją w ciepłym miejscu aby trochę zgęstniała ,wlewam do miski i miksuje aż zaczną robić się grudki ale takie dość duże ,odlewam maślankę i jeszcze miksuje , znowu zrobi się maślanka to i ją odlewam i dalej miksuje aż masło będzie gładkie,powodzenia  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra rada zrobienie masła mikserem. Jak byłam młodą mężatką ubijałam kremówkę na uroczystość do przełożenia placka i nie ubiła mi się tylko zrobiły się grudki masła, a że w tym przypadku byłam zielona i do tego zdenerwowana pomyślałam że kupiłam starą kremówkę i nie wiedząc co z tym zrobić do niczego nie wykorzystałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.