Skocz do zawartości
teresap

Śledzie Po Kaszubsku

Rekomendowane odpowiedzi

1 kg. fileta zielonych śledzi

2 duże cebule

Wymoczyć śledzie ( ja jak są tak lekko zmarznięte to ściągam skórę i dopiero mocze - ni koniecznie)

Po stronie wewnętrznej smarujemy musztardą solo i pieprzem dajemy kawałek cebulki i zwijamy i układamy do graczka że tak powiem na stojąco

ZALEWA

1/2 szklanki oleju

1/2 szklanki octu

1 szklanka wody

1/2 - 3/4 słoiczka koncentratu pomidorowego

sól pieprz majeranek

wszystko mieszam i zalewam śledzie gotuje 8 mni i dodaje 1 łyżkę cukru gotuje 2-3 mni i gotowe

Oczywiście muszą wystygnąć

- SMAKUJĄ TYM CO NI JEDZĄ RYB

post-6127-1194881741_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te zielone śledzie to są zwykłe filety śledziowe solone?Pytam bo zrobię te śledzie w najbliższym czasie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Daruniu WITAM CIĘ I CIESZĘ SIE ŻE SPRÓBUJESZ MOICH ŚLEDZIKÓW Tak to jest płat zielonego śledzia one są przeważnie mrożone jak mintaj czy inna ryba, ale jak w rybnym powiesz że chcesz 1kg płata zielonego śledzia to ci poda. CZEKAM NA OPINIE :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myśle że są to płaty śledzi do smażenia(nie solone). Jadłam,ale nigdy sama takich nie robiłam.Teraz sie skuszę. Jak zrobie,powiem jak mi smakowały. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tereniu ja też spróbuję je zrobić, bardzo ciekawy przepis podałaś i myślę tak samo jak Janka że to są filety z świeżych śledzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak zgadzam się to są płaty i są nie solone i z żadnej zalewy POZDRAWIAM I PRZEPRASZAM JEŚLI WPROWADZIŁAM W BŁĄD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tereniu nie popełniłaś żadnego błędu, bo jakby miały być solone to byś napisała żeby je wymoczyć. Wybacz, ale u nas też nie widziałam nazwy zielone śledzie i chcąc je zrobić to musiałam się upewnić. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj zrobiłam . Gotowałam chyba trochę dłużej,bo wyszły mi zbyt miękkie ;) Dodałam również więcej cukru i teraz mają smak podobny do kupnych śledzi. Będą powtórki....ale z minutnikiem w ręce.post-375-1195120621_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Janko- gratuluje i bardzo się cieszę że spróbowałaś mojego przepisu. Mam nadzieje że smakują skoro będziesz robić powtórkę Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też zrobiłam dzisiaj te śledzie...jeszcze są gorące to nie wiem jak smakują,ale na kolację będzie degustacja to wtedy napiszę,czy smakowały i wkleję fotki jakie u mnie wyszły...na spróbowanie zrobiłam z połowy porcji,ale jak będą nam smakowały to zrobię więcej bo mam zamrożone jeszcze ponad kilogram ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smakują,smakują. Tylko ten jeden drobny szczegół-są zbyt miękkie,ale to wyłącznie moja wina. Dziękuje za przepis. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się że śledziki smakują Pamiętajcie o jednym że dopiero po dwóch - trzech dniach są dobre POZDRAWIAM I ŻYCZE SPOKOJNEGO WIECZORU Papapa..;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wczoraj tylko posmakowaliśmy tych śledzi i jednoznacznie stwierdzamy,że są bardzo smaczne i będą powtórki. Dziękuję Teresko za fajny przepis ;)

post-2690-1195193892_thumb.jpg

post-2690-1195193917_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi