Skocz do zawartości
teresap

Śledzie Po Kaszubsku

Rekomendowane odpowiedzi

Już chyba kojarzę, ale mi slinka cieknie...chyba zrobię próbę przed świętami Dam znać jak zrobię

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dałam znać że świeże śledzie to są właśnie zielone, tak powiedziała sprzedawczyni, ja też nie wiedziałam. Kofik nie pytaj o zielone tylko kup filety z świeżych śledzi ( nie solone), nie muszą być mrożone. Zrobiłam z nie mrożonych i bardzo ładnie schodzi skórka, dałam znać w komentarzach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro mam zamiar kupić większą ilość i wieczorem znowu zrobię. Jak patrze na Wasze zdjęcia śledzi,to nachodzi mnie taka ochota.... :evil: ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WITAM WSZYSTKICH :evil: Cieszę się że śledziki smakują ale odnośnie tych zielonych to się dokładnie spytam , bo widzę że jest problem. Ja np. mówię 1kg śledzi zielonych i dostaje są w granicach 10 zł ;-) :D :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja jak pytałam o zielone śledzie to Pani w rybnym powiedziała,że nigdy nie dostają zielonych śledzi i kupuję i robię ze zwykłych filetów śledziowych nie solonych :evil:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie nie powinna...można jej wybaczyć bo to młoda osoba więc pewnie nie zna się jeszcze dobrze na tych rybnych sprawach...u mnie te śledzie kosztują po 6,80 zł.za kilogram więc nie są drogie,a takie smaczniutkie :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem z Kujaw, u nas takie śledzie nazywają się też "ślepaki" :smile: . Proszę o podpowiedź ile czasu mogą po przygotowaniu stać w lodowce, chcę zrobić wcześniej już na Wigilię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobilam na Wigilie dla meza sledzie po kaszubsku.A,ze ja ryb nie jadam prawie wcale(oprocz ryby po grecku,salatki z makreli w puszce i mintaja mrozonego w kostce lub platach na obiad)wiec nie moglam sie doczekac az ich sprobuje.Zachwalal,ze pycha i mam mu robic czesciej.Zrobilam tak jak radzilyscie dwa dni wczesniej zeby nasiakl ta zalewa.Nie moge przebolec,ze nie moge dodac zdjec,moze jednak sie uda mojemu mezowi odzyskac z karty pamieci aparatu...A tereska rybka oczywiscie na 5 wg mojego meza... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Violu cieszę się że smakują.

Życzę Tobie i całej rodzinie na 2008 rok, miłości bożej i tej ludzkiej , takiej która wszystko zwycięża

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja również zrobiłam te śledziki i przyznaję, że są rewelacyjne. Oczywiście na piątkę. Dziękuję Teresap za podzielenie się "smacznym" przepisem. Pozdrawiam Cię cieplutko. Renia :-D :P :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi