Skocz do zawartości
AnnaK

Pieczone Ziemniaki

Rekomendowane odpowiedzi

Ziemniaki obrać,umyć i jeśli są duże przekroić na połowę.Osuszyć papierowym ręcznikiem,zanurzyć w nierozkłóconym białku,obtoczyć w mące i ułożyć na wysmarowanej margaryną blaszce. Wstawić do gorącego piekarnika i piec 50-60min w 180-200st.C

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie piekłam w tygodniu te ziemniaczki :-) .Pycha ,z wierzchu chrupiące a w środku mięciutkie ,inne niż typowo pieczone w piekarnkiu. Jutro mam zamiar podać je jako danie wigilijne ,do śledzia.Miałam wieksze ziemniaki i dlatego takie nierówne kawałki ,powinny być mniejsze :smile: .Dziekuję za ciekawy przepis.

post-6888-1198440838_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wspaniale wyglądają te ziemniaczki, aź ślinka cieknie. Wypróbuję ten przepis w najbliszą niedzielę i podzielę się wrażeniami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepis wypróbuję. Ja robię trochę inny,ale też smaczny- malutkie młode oskrobane ziemniaczki wrzucam na rozgrzane masło ,trochę soli dużo zielonego kopru i się pieką na rumiano,warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ziemniaczki zrobiłam dzisiaj dzieciom na obiadek.Bardzo im smakowały. Podałam je z paluszkami rybnymi. Mnie też smakowały ale trochę mąki za dużo.Na waszym zdjęciu nie widać mąki,więc nie wiem czemu u mnie była.Ale bardzo smaczne i będzie powtórka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Annk Musze wyprobowac twoj przepis. U nas te ziemniaczki piecze sie poporstu od tak, wczesniej tylko obtaczam je róznymi przyprawami i ukladam na nasmarowanej blaszce

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jolcia, może miałaś za dużo białka na ziemniakach i dlatego mąka przylepiła się w nadmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ja przy zapiekaniu ziemniaków w ogóle nie używam mąki. Po obtoczeniu ich w jajku, obtaczam w ziołach i różnych fajnych przyprawach (kmin rzymski, kolendra, garam masala-generalnie to co akurat jest pod ręką) A na koniec podaje ziemniaki z jakimś fajnym dipem, ostatnio odkryłam cudowny gruziński sos ze śliwek-pycha ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

fajne, coś dla urozmaicenia obiadu. Efektownie wyglądaja i wysmienicie smakują. dziękuje za przepis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja lubię ziemniaki w kazdej postaci ten pomysł postaram się też wykorzystac bo wydają sie być smakowite;)!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi