Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!!Proszę o przepisy na naprawdę sprawdzone sałatki (z majonezem)......nie mam już pomysłów a te które robiła już się przejadły.....z gory dzieki za odp :-) :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witaj avva3! może wypróbujesz taką sałatkę (nie mam zdjęcia ale jest bardzo kolorowa): 1 opakowanie kaszki kus-kus 1 papryka czerwona 1 papryka żółta 1 papryka zielona 1 zielony ogórek 1 puszka kukurydzy 1 por sól, pieprz majonez + olej sałatka bardzo smaczna. papryki i ogórek kroi sie w kosteczkę, a pora w cieniutkie krążki gotową sałatkę miesza się z 1-2 łyzkami oleju i dodaje się majonez (ile kto lubi) robię ją na większe okazje. pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj Elu! Opakowanie kaszki kus-kus jest najczęściej półkilogramowe. Kaszki tej nie gotuje się. Trzeba ją wsypać do miski, zalać wrzącą wodą lub bulionem 1,5 cm ponad powierzchnię kaszki, dodać kilka kropel oliwy i szczyptę soli. Przykryć i pozostawić na około 5-10 minut do czasu aż kasza wchłonie płyn. Po ostudzeniu jest już gotowa i można dodawać inne składniki sałatki. Mam nadzieję, że pomogłam. Pozdrawiam serdecznie Ciebie i autorkę przepisu. :-) Renia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dodam tylko, że kaszkę po tym jak już napęcznieje, rozdrabniam widelcem zeby ładnie się rozsypała w trakcie mieszania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A moze taka: 1 słoik selera, 5 plastrow szynki (plastry musza byc grubsze), majonez, ananas w puszce, puszka kukurydzy. Selera kroimy drobniej, szynke w kostke,ananasa tez w kostke dodajemy kukurydze i na koniec majonez. Sol i pieprz do smaku. Polecam jest bardzo smaczna. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi