Skocz do zawartości

Pasty Z Serka Topionego


teresap

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam ostatnio trochę serka topionego i dzieci nie chciały jeść, więc poszukałam past i znalazłam te dwie.

Serki poszły !!!

Dzielę się bo może ktoś ma podobny problem z serkami lub zna lepsze pasty ???


Pasta na chlebek

2 jajka
1 serek topiony
2 ząbki czosnku

Wykonanie
Jajka gotujemy na miękko i gorące ugnieść, rozetrzeć z serkiem+ czosnek starty na tarce. Można dodać 1 łyżkę majonezu
Pasta jest rzadka 1 jakI 2 dlatego trzeba ją zrobić na noc.

II WERSJA
2średnie cebule
2 serki topione
konserwa rybna w oleju
3 jajka na twardo
Pieprz
1 łyżka musztardy
2 łyżki śmietany18% gęstej

Wykonanie

Cebula drobna kostka posolić + serek i rozetrzeć + ryba razem z olejem równa się jednolita masa + jajka kostka +musztarda wymieszana z śmietaną i pieprzem równa się PASTA

POLECAM I ŻYCZĘ SMACZNEGO

post-6127-1254923900_thumb.jpg

post-6127-1254923915_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość zagotowana

Hmm ciekawa propozycja :) Osobiście jestem fanką serków topionych, ale już mi się trochę przejadły :D Myślę, że z takiej innowacji będzie zadowolone nie tylko moje podniebienie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja taką pastę robię w nieco innych proporcjach tak jak to jest przedstawione tutaj:http://przepisy-studenckie.blogspot.com/2013/12/pasta-jajeczna.html , tak że serek jest tylko medium zlepiającym jajka bo to one moim zdaniem powinny stanowic sedno tej pasty.

Chciałbym również zaznaczyć że serki topione są smaczne i tanie ale jednak nie polecałbym ich jeść zbyt często bo są po prostu niezdrowe. Są produktem wysokoprzetworzonym zawierającym bardzo dużo tłuszczu (zwłaszcza w tych tańszych serkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

jeżeli dzieci nie chcą czegoś jeść to warto tę potrawę jakoś urozmaicić - na przyład, aby była wielokolorowa :) czyli pasta nie może być jednolita - niech będą tam zielone, czerwone, żółte elementy - np. szczypiorek, rzodkiewka, papryka czerwona, papryka zielona, papryka żółta.... od razu będą zainteresowane i zjedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.