Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
teresap

Pasty Z Serka Topionego

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam ostatnio trochę serka topionego i dzieci nie chciały jeść, więc poszukałam past i znalazłam te dwie.

Serki poszły !!!

Dzielę się bo może ktoś ma podobny problem z serkami lub zna lepsze pasty ???

Pasta na chlebek

2 jajka
1 serek topiony
2 ząbki czosnku

Wykonanie
Jajka gotujemy na miękko i gorące ugnieść, rozetrzeć z serkiem+ czosnek starty na tarce. Można dodać 1 łyżkę majonezu
Pasta jest rzadka 1 jakI 2 dlatego trzeba ją zrobić na noc.

II WERSJA
2średnie cebule
2 serki topione
konserwa rybna w oleju
3 jajka na twardo
Pieprz
1 łyżka musztardy
2 łyżki śmietany18% gęstej

Wykonanie

Cebula drobna kostka posolić + serek i rozetrzeć + ryba razem z olejem równa się jednolita masa + jajka kostka +musztarda wymieszana z śmietaną i pieprzem równa się PASTA

POLECAM I ŻYCZĘ SMACZNEGO

post-6127-1254923900_thumb.jpg

post-6127-1254923915_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zagotowana

Hmm ciekawa propozycja :) Osobiście jestem fanką serków topionych, ale już mi się trochę przejadły :D Myślę, że z takiej innowacji będzie zadowolone nie tylko moje podniebienie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja taką pastę robię w nieco innych proporcjach tak jak to jest przedstawione tutaj:http://przepisy-studenckie.blogspot.com/2013/12/pasta-jajeczna.html , tak że serek jest tylko medium zlepiającym jajka bo to one moim zdaniem powinny stanowic sedno tej pasty.

Chciałbym również zaznaczyć że serki topione są smaczne i tanie ale jednak nie polecałbym ich jeść zbyt często bo są po prostu niezdrowe. Są produktem wysokoprzetworzonym zawierającym bardzo dużo tłuszczu (zwłaszcza w tych tańszych serkach).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeżeli dzieci nie chcą czegoś jeść to warto tę potrawę jakoś urozmaicić - na przyład, aby była wielokolorowa :) czyli pasta nie może być jednolita - niech będą tam zielone, czerwone, żółte elementy - np. szczypiorek, rzodkiewka, papryka czerwona, papryka zielona, papryka żółta.... od razu będą zainteresowane i zjedzą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

serek topiony + szproty w sosie pomidorowym + mała cebula pokrojona w kosteczkę + łyżka majonezu ( lub gęstego jogurtu naturalnego ) + szczypta pieprzu ziołowego = sami zobaczcie co było dalej - polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi