Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Bahus

Rosół z kury (typowo polski)

Rekomendowane odpowiedzi

Rosół z kury (typowo polski)

1 kura - koniecznie z wiejskiej zagrody

1 pęczek włoszczyzny (bez kapusty)

2 gałązki zielonego selera

1/2 cebuli posiekana natka pietruszki

sól i pieprz do smaku

W dużym garnku zagotować 2 l wody. Sprawioną i umytą kurę podzielić na porcje i wraz z podrobami wrzucić na wrzątek, Chwilę pogotować. Zeszumować. Gotować dalej na bardzo wolnym ogniu ( od tego zależy czy rosół będzie klarowny), do momentu gdy mięso będzie prawie miękkie. Dodać obraną i umytą włoszczyznę. Posolić i popieprzyć. Gotować dalej do miękkości mięsa i warzyw (dłuższe gotowanie wpłynie niekorzystnie na smak). Pod sam koniec gotowania dodać uprażoną na suchej patelni połówkę cebuli. Gdy warzywa i mięso będą miękkie natychmiast wyjąć z rosołu. Zaniechanie tej czynności spowoduje pogorszenie smaku. Do gorącego rosołu wrzucić umyte gałazki selera (nie gotować)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry przepis bez wołowiny jak również z wołowiną. Rosołu nie można zeszumować ze wzgledu na to że likwiduje się cenne białko. Ja też tak robiłam, a zaprzestałam jak dowiedziałam się o tym na kursie spożywczym. ina12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A mnie nauczono, że gdy pojawi sie pierwszy szumek nalezy zlac wodę, wymyć mięso, nalać czystej wody, dodac włoszczyzne i rozpocząć gotowanie. Jak mówią co kraj to obyczaj......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

też tak gotuję rosoł jak Bahus. Wg mnie smak rosołku poprawia dodanie 1 ząbka czosnku, kawałka ususzonej gałazki kopru, odrobiny tymianku i dodaję jeszcze odrobinę przyprawy podlaskiej do rosołu - kupiona w sklepie ze zdrową żywnością .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gala22

Aby rosół był jeszcze lepszy można wrzucić suszonego grzybka (najlepiej prawdziwka) oraz kilka (2-3) ziarenek czarnej kawy ;) Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aby rosół był jeszcze lepszy można wrzucić suszonego grzybka (najlepiej prawdziwka) oraz kilka (2-3) ziarenek czarnej kawy ;) Polecam!

Przepraszam,ze pytam,czy jadłaś taki rosół?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A po co ta kawa do rosołu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja zawsze gotuję rosół zalewając zimną wodą mięso...

dokladnie jak ja, a na koniec juz na talerzu posypuje zielona pietruszka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardzo dobry przepis bez wołowiny jak również z wołowiną. Rosołu nie można zeszumować ze wzgledu na to że likwiduje się cenne białko. Ja też tak robiłam, a zaprzestałam jak dowiedziałam się o tym na kursie spożywczym.

ina12

Mnie mama też uczyła,że powinien się gotować wolniutko i długo bez szumowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi