Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio przeglądałam "stare" gazety kulinarne i chciałabym się podzielić nową (dla mnie) panierką do piersi z kurczaka.

Panierka z marchewki:

Ucieramy marchewkę na drobnej tarce (nie na papkę, na takie nitki) i odciskamy ze soku.

Obtaczamy piersi kurczaka w mące pszennej wymieszanej pół na pół z kukurydzianą,

Moczymy w jajku z solą (jak zwykłe kotlety), ja tu dodaję trochę suszonych ziół,

Obklejamy marchewką i smażymy na mozno rozgrzanym tłuszczu aż się delikatnie przyrumienią.

Bardzo polecam i zapraszam do podsuwania kolejnych pomysłów na panierki do mięs.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja używam oczywiście panierki z bułki tartej, mąki i płatków kukurydzianych. wcześniej albo moczę mięso w marynacie, albo przyprawy dodaję do jajka w którym zamaczam mięsko przed panierowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O marchewce to nie słyszałam, spodobał mi się ten pomysł, muszę tak kiedyś zrobić - dziękuję :) Ja słyszałam o panierce z chipsów, trzeba je tylko wcześniej połamać na mniejsze kawałki i panierować mięso - w mące, w jajku i w chipsach - podobno pycha :razz: A same przyprawy to dodaje się na różne sposoby, tzn. albo obsypuje się samo mięso przyprawami albo dodaje się je do jajka albo do suchej panierki. U mnie w domu - babcia, mama, córka - każda robi inaczej i nie wiem dlaczego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panierka z sezamem

Kotlety zanurzyć w jajku, następnie w bułce tartej wymieszanej z sezamem 1:1.

Panierka z wiórków kokosowych

Kotlety zanurzyć w jajku, następnie w wiórkach kokosowych.

Polecam obydwie. Kokosowa jest najsmaczniejsza z kurczakiem. Smacznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też ciekawe Aniu, dziękuję w przyszłości wypróbuję :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmmm... pierwszy raz słyszę o takiej panierce, będę musiała spróbować :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panierka z parmezanu: Parmezan przetrzeć przez tarkę na drobnych oczkach i wymieszać pół na pół z bułką tartą(można zamiast bułki użyć jakiś sucharów, czy też smakowych krakersów, w tedy będzie smaczniejsze :) ) Kotlety wrzucić w jajko i potem dokładnie obtoczyć w panierce. Jadłem z kurzą piersią, naprawdę dobre :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zwykle robie : mąka + jajko + bułka tarta i na olej. ale robiłam również w płatkach mussli i na forum jest przepis ze zdjęciem Jadłam też kotlety właśnie w wiórkach kokosowych i w platkach kukurydzianych :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ziemniaki pokrojone w plastry lub nitki na mandolinie odsączone w zimnej wodzie zawijamy co chcemy ( krewetki paski kurczaka itp ) smażymy na gorącym oleju - jeśli to konkretny kawał mięcha lub ryby - najpierw smażymy potem do piekarnika żeby doszło w środku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam łyżeczkę pieprzu cayenne na miseczkę mąki. Tak opanierowany kurczak smakuje zupełnie jak z kfc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja ostatnio smażyłam kurczaka w wiórkach kokosowych - pycha :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi