Skocz do zawartości

Zdjęcie

Barszcz Czerwony

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 ainoh7

ainoh7

Stały bywalec

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 99 postów

Napisano 24.03.2007 - 13:39

jak zrobic dobry barszcz czerwony z buraków? taki nie słodki tylko taki jak do krokietów... prosze o pomoc

r e k l a m a

#2 mac51

mac51

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 431 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu!

Napisano 26.03.2007 - 08:04

No to może ja zacznę z tym barszczem.Robię tak. *1,5 l wody *kawalek mięsa z kościa(jeżeli nie mam kostka rosołowa) *wloszczyzna *0,5 kg buraków *cebula *buteleczka kwasu burakowego(do zakwaszenia,jak nie mam,kwasek cytrynowy) *sól,pieprz,listek,cukier,2 ząbki czosnku,majeranek Ugotować wywar.Osobno ugotować czerwone buraki,w skórce(przedtem dobrze wyszorować)Gdy są miękkie cieniutko pokroić w plasterki, lub zetrzec na tarce o dużych otworach.Włożyć do wywaru,powoli gotować(jak rosół),przyprawic czosnkiem,pieprzem,majerankiem,kwaskiem. Przecedzić przez sitko,podawać z "Jaśkiem",jajkiem na twardo,krokietami,uszkami itp.-gotowe. PS.Zamiast buraków można tez użyć gotowego koncentratu burakowego :smile:

#3 mac51

mac51

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 431 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu!

Napisano 26.03.2007 - 08:26

Zapomniałem!-Przed krojeniem buraków oczywiście obrać ze skórki :smile:

#4 sylwia791

sylwia791

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 36 postów

Napisano 26.03.2007 - 13:24

JA JAK GOTUJE BARSZCZ CZERWONY TO NA SAMYM KONCU DODAJE DO NIEGO STARTE ALE NA NAJDROBNIEJSZYCH OCZKACH (TAK JAK NA PLACKI ZIEMNIACZANE) BURACZKI CZERWONE DZIEKI CZEMU BARSZCZ MA PIEKNY KOLOR I JET GESTY TAK ZA NIE TRZEBA DODAWAC MAKI

#5 sylwia791

sylwia791

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 36 postów

Napisano 26.03.2007 - 13:26

ALE ZE MNIE GAPA PISALAM O BARSZCZU SLODKIM TAKIM DO ZIEMNIACZKOW ALE TO NIC MOZE KOMUS SIE PRZYDA TAKA PORADA

#6 Isia555

Isia555

Nowy forumowicz

• Aktywni Smakowicze
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 27.03.2007 - 11:28

witam mój barszczyk czerwony robie podobnie jak mac1 gotuję rosołek na kości z jarzynkami doprawiam wmiarę do smaku . Świerze buraczki obieram kroje na plastry i kropie octem odstawiam na ok 20 min one puszczą kolorek, jak mam juz rosołek gotowy ,ugotowane jarzynki ,zalewam nim te buraczki skropione octem zagotuję dodaję do smaku troszkę gotowca winiary i jest pycha !!!!! cały wic polega na tym żeby buraczków nie gotować bo one tracą kolor tylko zagotować i wyłączyć . jest piekny naturalny kolor i smaczny

#7 Jolcia

Jolcia

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 527 postów

Napisano 27.03.2007 - 13:03

Mój barszczyk wygląda tak: -2 litry rosołu -paczka suszonych buraków 10 dag -trochę octu,pieprz Do garnka wrzucam buraczki,zalewam rosołem.Gdy się zagotuje dodaję octu, pieprzu i gotuję na wolniutkim ogniu ok.15 minut.Następnie przecedzam przez sito dopełniam do objętości 2 litrów i doprawiam jeśli czegoś brakuje. Barszcz ma piękny kolor i nie trzeba już nic dodawać.Gotuję taki już kilka lat i nie zamieniłabym suszonych buraków na zwykłe.

#8 basga

basga

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 3434 postów

Napisano 27.03.2007 - 14:03

Bardzo dobry pomysł z tymi suszonymi burakami-sama jeszcze tak nie robiłam ale to się zmieni ;) . Nieraz mam ochotę na barszcz a tu nie ma buraków i z zupki nici ;) a takie to mogą leżeć i sobie czekać na zużycie,nie zwiędną ani się nie zepsują ;) . Dzięki Jolu za podpowiedż.

#9 pychotka

pychotka

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18.05.2011 - 17:26

Odświeżam temat, bo mam nurtujące mnie pytanie-czy i jak można zrobić zakwas burakowy do barszczu?

#10 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4733 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 19.05.2011 - 14:47

Podobno można :) Ja mam taki przepis, ale jeszcze z niego nie korzystałam :-( 50 dag czerwonych buraków ok. 1 litr przegotowanej i ostudzonej wody 1 płaska łyżeczka soli 3 ząbki czosnku 4 ziarenka pieprzu 4 ziarenka ziela angielskiego 2 liście laurowe szczypta cukru kawałek imbiru (niekoniecznie) kawałek korzenia selera kawałek korzenia chrzanu Czerwone buraki dokładnie umyć, wyszorować szczoteczką i pokroić w plasterki (można je też obrać ze skórki). Ułożyć w kamiennym garnku (można też w szklanym słoju). Do wody należy dodać sól, zmiażdżone ząbki czosnku, pieprz, ziele angielskie, liście laurowe, cukier oraz pokrojony w plasterki imbir, seler i chrzan. Dokładnie razem wymieszać i zalać buraki (woda powinna zakryć buraki). Tak przygotowany garnek przykryć np. gazą. Odstawić w ciepłe miejsce na 7 dni. Po tym czasie jeśli na powierzchni płynu zrobi się piana należy ją delikatnie usunąć łyżką. Później gotowy zakwas przelać do czystych butelek (można też do małych słoików). Dokładnie zakręcić i przechowywać w chłodnym miejscu (np. w lodówce - podobno mogą w niej stać nawet kilka miesięcy). Taki zakwas buraczany można też pić prosto z butelki - jest bardzo zdrowy, a zatem smacznego :sad:

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6400). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1500). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

Similar Topics Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (12 listopad 2014 - 01:07) ;)
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 01:07) krótki tydzień przed nami, a potem znowu wolne :)
@  figiel : (12 listopad 2014 - 15:50) Witam :)
@  figiel : (12 listopad 2014 - 15:51) przez te święta , ja mylę dni tygodnia :biggrin:
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) Witaj Figielku :)
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) ja mam to samo.... ;)
@  Dorota : (12 listopad 2014 - 17:40) cały czas myślę, że dzisiaj jest poniedziałek ;)
@  AnnaK : (17 listopad 2014 - 22:07) bo jest poniedziałek :biggrin:
@  Dorota : (18 listopad 2014 - 18:56) aaaaa.... no wczoraj tak ;)
@  Dorota : (18 listopad 2014 - 19:02) ale ten czas leci, już prawie koniec listopada...
@  Dorota : (20 listopad 2014 - 17:26) straszą nas znowu zimą ;)
@  figiel : (21 listopad 2014 - 09:55) faktycznie , ale listopad jest na razie łagodny i mógłby taki zostać
@  figiel : (21 listopad 2014 - 09:56) chociaż teraz te zgniłe pogody nie są zdrowe
@  AnnaK : (21 listopad 2014 - 21:33) ale podobno zima ma byc łagodna
@  AnnaK : (21 listopad 2014 - 21:34) chociaż meteorolodzy nie mogą utrafić z prognozą na 3 dni, to co mówić o kilku miesiącach
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:10) ;)
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) no własnie, coś im te prognozy ostatnio się nie sprawdzają
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) u nas teraz też brzydka pogoda
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:11) mglisto, ciemno i deszczowo
@  Dorota : (23 listopad 2014 - 00:12) tylko choróbska się szerzą