Skocz do zawartości

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Tort Na Roczek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 olga123

olga123

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 33 postów

Napisano 09.08.2008 - 14:10

witajcie! postanowilam sama upiec tort, na roczek dla mojego synka,och co prawda nie spalam kilka nocy obmyslajac plan co i jak zrobic,jakie dekoracje i kolor....szczerze przyznam ze nie mialam pomyslu,az pewnego dnia karmiac mojego synka spojrzalam na jego miseczke !?i oto zrodzil sie pomysl na dzdzownice,biedronki,kwiatki.Drugi raz robilam tort pokrywajac go masa cukrowa,tylko ze tym razem pokrylam go masa marcepanowa,i chyba byl lepszy w smaku od masy cukrowej takie jest moje zdanie,napis na torcie jak zwykle mi nie za bardzo wyszedl ale nie mam niestety wprawy. I mialam problemy z podwiniecem masy marcepanowej moze ktos z was ma jakis wyprobowany sposob jak to zrobic?sprawnie...a to moj torcik,synek byl zachwycony!

Załączone miniatury

• happy_birthday_019.jpg
  • happy_birthday_036.jpg

r e k l a m a

#2 Kaliope

Kaliope

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 626 postów
  • Zainteresowania:kultura, sztuka, psychologia, literatura piękna, muzyka, poezja, kulinaria, pastele

Napisano 09.08.2008 - 14:45

Po prostu bajeczny torcik!! Nic dziwnego, że synek był zachwycony. Piękna dekoracja. Gratuluję :razz:
"Bo nie jest światło, by pod korcem stało,
Ani sól ziemi do przypraw kuchennych,
Bo piękno na to jest, by zachwycało,
Do pracy - praca, by się zmartwychwstało"

#3 viola32

viola32

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 243 postów
  • Zainteresowania:muzyka,film

Napisano 09.08.2008 - 18:27

Wspanialy pomysl na takie ozdobienie tortu.Dzieci lubia rozne zwierzaczki,owady nawet takie,ktore nam sie wydaja obrzydliwe dla nich sa piekne.Potrafia sie nimi zachwycac godzinami i dzieki temu poznaja otaczajacy nas swiat.Czego sie nie robi dla naszych milusinskich...:razz: .Gratuluje pomyslu.

#4 cisowianka20

cisowianka20

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 09.08.2008 - 23:26

piękny tort mogę poprosić dokładny przepis tego tortu??

#5 olga123

olga123

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 33 postów

Napisano 11.08.2008 - 15:51

dziekuje za wszystkie mile wypowiedzi,a jesli chodzi o przepis to nie wiem dokladnie co sie interesuje cisowianko20? byl to zwykly biszkopt na 4 jajkach,krem zrobiony z przepisu iny12,tzw.krem"russel" robilam ten krem pierwszy raz,i bardzo mi smakowal.jedna warstwe robilam z olejkiem waniliowym i truskawkami,a druga z kremem czekoladowym i wisniami.calosc pokrylam masa marcepanowa,a ozdoby wymyslilam sama z masy cukrowej,uzywajac nawet klockow mojego syna,niestety nie mam profesjonalnych foremek i narzedzi do ozdob,a przydalyby sie napewno... :razz: pozdrawiam:))

#6 Dorotaxx

Dorotaxx

Przyjaciel Smacznego

• Aktywni Smakowicze
  • 412 postów

Napisano 21.08.2008 - 09:33

Olgo torcik wyszedł ci super, ładnie i starannie wykonczony.

I mialam problemy z podwiniecem masy marcepanowej moze ktos z was ma jakis wyprobowany sposob jak to zrobic?

napisz prosze co masz na mysli pisząc ,ze miałas problem z podwinieciem??
mase marcepanową robilam kilka razy więc moze cos poradzimy

Pozdrawiam

#7 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4747 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 27.03.2009 - 16:01

Witam, ja zrobiłam taki tort na roczek ;)

tort_na_roczek1.JPG tort_na_roczek4.JPG

tort_na_roczek20.JPG tort_na_roczek22.JPG

Pozdrawiam :(
  • lubi to

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6400). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1500). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

#8 kasia21

kasia21

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27.03.2009 - 20:40

Dziewczyny oba s torty sa bardzo fajne. Pozdrawiam

#9 hokusik

hokusik

Nowy forumowicz

• Smakowicze
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24.05.2009 - 12:50

Jestem tu nowa, choć strasznie lubię piec różne ciasta i ciasteczka to mam mały dylemat :mrgreen: A widzę, że mamy tu cukierników może coś mi doradzą. Mam pytanie, może ktoś robi albo jadł... krem do tortu z limonki albo roży? Niedługo mój syn ma urodziny i znalazłam w spiżarni słoik z różą, pomyślałam, że może zrobić krem maślany z różą a drugi z limonką. pod ten z różą posmarować troszkę powidłami różanymi a do ponczu dodać sok z limonki. całość obłożyć marcepanem. co Wy na taki zestaw?

#10 ewa42

ewa42

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 31 postów

Napisano 21.03.2010 - 09:34

[quote name='Dorota' date='27.03.2009, 15:01' post='74003']
Witam, ja zrobiłam taki tort na roczek ;)

Ja robiłam taki sam torcik i taki wyszedł:)

Załączone miniatury

• Zdj_cia_0198.JPG

#11 ewa42

ewa42

Stały bywalec

• Smakowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 31 postów

Napisano 19.02.2011 - 11:49

Robiłam torcik na roczek tym razem taki :)Zdjęcia-0395.JPG Zdjęcia-0391.JPG

#12 Dorota

Dorota

Przyjaciel Smacznego

• Administratorzy
  • 4747 postów
  • Zainteresowania:Kuchnia i nie tylko ;)

Napisano 06.10.2011 - 14:51

Wow! Super Wam wyszły te torciki :D Gratuluję :D (Ps. nie zauważyłam ich wcześniej, nie wiem dlaczego :blink: )

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi przepisami w extra formie na extra.smaczny.pl

Dlaczego warto? Masz więcej przepisów (ponad 6400). Masz dodatkowe informacje o przepisach (m.in. liczbę kalorii, liczbę porcji, trudność i czas wykonania) oraz dużo ciekawych i sprawdzonych porad (ponad 1500). Możesz dodawać swoje przepisy tworząc swoją Internetową Książkę Kucharską. Oglądasz całą stronę (i nasze forum) bez reklam! I wiele więcej...

Sprawdź teraz extra.smaczny.pl...

Similar Topics Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Zmień widoczność shoutboxa Shoutbox Otwórz w nowym oknie

@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) pamiętam, ze w tamtym roku niektórzy jeszcze w Mikołaja zbierali grzybki
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) :D
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) ale u nas już dawno nie ma
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:26) wszyscy o o nich zapomnieli
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:27) u nas mrozi już od kilku dniu
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:27) brrr
@  Dorota : (28 listopad 2014 - 21:27) chyba idzie zima ;)
@  Dorota : (29 listopad 2014 - 22:23) Dzisiaj andrzejkowy szał :)
@  Dorota : (29 listopad 2014 - 22:24) miłej zabawy dla Wszystkich :)
@  Dorota : (29 listopad 2014 - 22:25) wszystkiego najlepszego dla Andrzejów - dzisiejszych solenizantów :)
@  Magdalena : (10 grudzień 2014 - 18:11) nie rozumiem czemu puskti na takim fajnym forum kulinarnym, gdzie te dziwczyny
@  AnnaK : (13 grudzień 2014 - 22:22) Kobietki, jak z przygotowaniami do Świąt?
@  asienka19873 : (15 grudzień 2014 - 13:42) Piekę jeszcze ostatnią porcję ciasteczek, w sobotę ruszam do polski i dalej zobaczymy na miejscu :))
@  figiel : (15 grudzień 2014 - 18:01) Witam ! i ja dzisiaj piekłam 2 rodzaje ciastek i 2 rodzaje strucli -wszystko na paczkę dla najbliższych , którzy nie mogą być z nami w święta :(
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:26) Witam :)
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:27) każdy zabiegany, zagląda lecz nie pisze ;)
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:29) ja jeszcze kończę sprzątać ;)
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:30) jedna część pierniczków upieczona i jeszcze trochę mi pozostało do pieczenia
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:30) jutro zabieram się za migdałowe ciasteczka
@  Dorota : (20 grudzień 2014 - 02:31) pozdrawiam :)