Skocz do zawartości

Tort Na Roczek


olga123

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie! postanowilam sama upiec tort, na roczek dla mojego synka,och co prawda nie spalam kilka nocy obmyslajac plan co i jak zrobic,jakie dekoracje i kolor....szczerze przyznam ze nie mialam pomyslu,az pewnego dnia karmiac mojego synka spojrzalam na jego miseczke !?i oto zrodzil sie pomysl na dzdzownice,biedronki,kwiatki.Drugi raz robilam tort pokrywajac go masa cukrowa,tylko ze tym razem pokrylam go masa marcepanowa,i chyba byl lepszy w smaku od masy cukrowej takie jest moje zdanie,napis na torcie jak zwykle mi nie za bardzo wyszedl ale nie mam niestety wprawy. I mialam problemy z podwiniecem masy marcepanowej moze ktos z was ma jakis wyprobowany sposob jak to zrobic?sprawnie...a to moj torcik,synek byl zachwycony!

post-7589-1218283694_thumb.jpg

post-7589-1218283761_thumb.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspanialy pomysl na takie ozdobienie tortu.Dzieci lubia rozne zwierzaczki,owady nawet takie,ktore nam sie wydaja obrzydliwe dla nich sa piekne.Potrafia sie nimi zachwycac godzinami i dzieki temu poznaja otaczajacy nas swiat.Czego sie nie robi dla naszych milusinskich...:razz: .Gratuluje pomyslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wszystkie mile wypowiedzi,a jesli chodzi o przepis to nie wiem dokladnie co sie interesuje cisowianko20? byl to zwykly biszkopt na 4 jajkach,krem zrobiony z przepisu iny12,tzw.krem"russel" robilam ten krem pierwszy raz,i bardzo mi smakowal.jedna warstwe robilam z olejkiem waniliowym i truskawkami,a druga z kremem czekoladowym i wisniami.calosc pokrylam masa marcepanowa,a ozdoby wymyslilam sama z masy cukrowej,uzywajac nawet klockow mojego syna,niestety nie mam profesjonalnych foremek i narzedzi do ozdob,a przydalyby sie napewno... :razz: pozdrawiam:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Olgo torcik wyszedł ci super, ładnie i starannie wykonczony.

I mialam problemy z podwiniecem masy marcepanowej moze ktos z was ma jakis wyprobowany sposob jak to zrobic?

napisz prosze co masz na mysli pisząc ,ze miałas problem z podwinieciem??

mase marcepanową robilam kilka razy więc moze cos poradzimy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jestem tu nowa, choć strasznie lubię piec różne ciasta i ciasteczka to mam mały dylemat :mrgreen: A widzę, że mamy tu cukierników może coś mi doradzą. Mam pytanie, może ktoś robi albo jadł... krem do tortu z limonki albo roży? Niedługo mój syn ma urodziny i znalazłam w spiżarni słoik z różą, pomyślałam, że może zrobić krem maślany z różą a drugi z limonką. pod ten z różą posmarować troszkę powidłami różanymi a do ponczu dodać sok z limonki. całość obłożyć marcepanem. co Wy na taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.