Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
kurczak

Banalnie Prosta Zupa Krem Z Cukinii

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis dostałam od koleżanki jestem pod wrażeniem prostoty i smamaku

Potrzebujemy:

1 duża cukinia

2 male7 cebule

0, 5 kostki rosolowej

Sól, pieprz

Cebjle kroimy wpaskklekko podsamzamy, dorzucamy pokrojoną cukinię, smażymy az zmieknie, przerzucamy do garnka zalewamy wodą, dodajemy przyprawy, chwile4 gotujemy, miksujemy i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

polecam dodać do tego również 1 por, będzie lepiej smakowało :) Ja taką zupę podaję najczęściej z grzankami czosnkowymi - wyśmienicie smakuje :) oczywiście na talerzu dodaję jeszcze łyżkę jogurtu naturalnego :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja robię krem z cukini, bez kostki rosołowej, z dodatkiem sera pleśniowego. Natomiast jak robię krem z dyni, to zamiast imbiru, którego nie lubię dodaje curry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak dodaję włąsnie mało wody by wyszedł krem, uwielbiam smak cukinii i chyba dopóki mi się nie znudzi nie będę go modyfkować :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepis dostałam od koleżanki jestem pod wrażeniem prostoty i smamaku

Potrzebujemy:

1 duża cukinia

2 male7 cebule

0, 5 kostki rosolowej

Sól, pieprz

Cebjle kroimy wpaskklekko podsamzamy, dorzucamy pokrojoną cukinię, smażymy az zmieknie, przerzucamy do garnka zalewamy wodą, dodajemy przyprawy, chwile4 gotujemy, miksujemy i gotowe :smile:

Ja do takiej zupy dodaję troche gorgonzoli ponieważ cukinia nie ma az takiego wyrazistego smaku, a ser pleśniowy dodaje wykwintnego smaku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też lubię takie zupki, ostatnio gotuję z cukinii lub z dyni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dodaję pokrojony w drobną kostkę i podsmażony wędzony boczek z cebulą i czosnkiem - na końcu zaciągam śmietaną .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

faktycznie prosty przepis. polecam też do zupki dorzucić ziemniaczka (1-2 szt.) i potem całą zupkę blendować i przecisnąć przez sito. o boczku nie słyszałam, ale jakoś w mojej głowie połączenie tych smaków gra. wiec przy nastepnej sposobnosci skorzystam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lubię cukinie bo można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów, od zup po zapiekanki czy dania jednogarnkowe. Mam nadzieje, że w tym roku Hiszpania nie będzie miała przymrozków mocnych, bo znowu cuknia zdrożeje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi