Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
kleopatra

Kartofelki z grilla

Rekomendowane odpowiedzi

nie za duże kartofelki albo większe pokrojone w równe kawałki koperek sól olej przygotowanie: Ziemniaki obrać, posolić, obtoczyć w posiekanym koperku i zawinąć po 5-6 w wysmarowaną olejem folię. Kłaść na grilla i piec około 40 minut. Rady: Ja najczęściej lekko podgotowuję kartofelki na półtwardo, wtedy równiej i szybciej się pieką i nie przypalają. Można je obtaczać także w innych ziołach, takich jak majeranek czy kminek, ale z koperkiem są najpyszniejsze! Podawać z sosem chrzanowym. smacznego!

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też tak robię kartofelki ale czasami owijam ziemniaki boczkiem wędzonym spinam wykałaczką i nagrila są super z surówką SMACZNEGO!!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robię podobne ziemniaczki, tyle tylko, że każdy zawijam z osobna, i dodaję sporo czosnku. Są przepyszne. Myślę, że w piekarniku też wyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wybieram takie większe ziemniaczki, porządnie myje, podgotowuję w osolonej wodzie, przekrawam na pół, smaruję w środku masłem czosnkowym (masło + czosnek + koperek) i wkładam plaster boczku, następnie zawijam każdy oddzielnie w folie aluminiową i podpiekam w piekarniku. Mozna odgrzać znów w piekarniku lub na grilu. Polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do ziemniaczków to już je jadłam polecam, ale sama nie robiłam choć w weekend spróbuję ale mam problem z folią aluminiową, którą stroną do środka matową czy błyszczocą. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do środka stroną błyszczącą, a na zewnątrz strona matowa.

Ja robiłam podobne ziemniaczki, były pycha :wink: oto one:

post-8-012545000 1285666628_thumb.jpg post-8-079191800 1285666644_thumb.jpg

post-8-036916400 1285666660_thumb.jpg post-8-012136800 1285666680_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam je z czosnkiem i ziołami, pycha!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja polecam z majonezem albo mlekiem,też świetnie smakują,jeszcze odpowiednio dodane potrafią być super przekąską. Można jeszcze połączyć karkówkę z takimi pieczonymi kartoflami i zrobić jedno danie główne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kartofelki z grilla są pyszne a do nich najlepsza jest ryba (dla mnie pstrąg z grilla z masełkiem czosnkowym) i sałatka wiosenna...mmm już się nie mogę doczekać grillowania!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi