Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

"Niech to będzie duuuuuuuuuuuża "złota flaszka" !!!! " podpisuje się pod tym, ale pod jednym jedynym warunkiem....maluteńki naparstek z tej flaszki będzie dla Nas, forumowiczów... tak na spróbowanie...:wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale mi narobiliście smaku:) Właśnie zalałam wiórki wódką i nie mogę doczekać się rezultatu.... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zrobiłam MALIBU. Nie sądziłam, że będzie aż takie dobre :D Jest naprawde rewelacyjne i godne polecenia. Mamy już więc "jajcówe", karmelówke, no i oczywiście malibu. Być może ktoś dysponuje jeszcze przepisami na inne "babskie" wódki i chciałby się nimi podzielić..... :D Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

gdzieś na forum powinnaś znaleźć przepis na żurawinówke, też super, gorąco polecam, ale trzeba się wstrzymać z "bólami" do wysypu tych owoców, chyba że kupisz mrożone... a gdyby jakieś problemy z przepisem, to daj znać, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. co do przepisów na babskie wódeczki to polecam Miodówkę umieszczoną prze mnie w Wasze przepisy, a Malibu muszę koniecznie wypróbować bo narobiłyście mi smaku. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich,wątek dawno nie odświeżany,robię różne nalewki i chcę spróbować zrobić ten przepis malibu,jak długo można przechowywać ten likier.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj :) 

Trudno powiedzieć, ale raczej długo. Jest tam spirytus, który konserwuje trunek, więc tak szybko się nie zepsuje, a z drugiej strony malibu jest tak pyszne, że długo nie postoi ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,dziękuje za odpowiedz,mam pytanie ile może mieć procent to malibu na podanych proporcjach,zakupiłem wiurki kokosowe i spirytus,nie chciałbym zrobić za słabego jak i mocnego i czy w każdych wiórkach są orzeszki i sezam tak przeczytałem na opakowaniu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Około 20%

Liczymy tak:

mleko niesłodzone: 411 g (czyli w przybliżeniu ml)

mleko słodzone: 533 g (czyli w przybliżeniu ml)

spirytus: 250 ml (w tym 95% czystego alkoholu - czyli żeby być super dokładnym około 238 ml czystego alkoholu)

W sumie mamy około 1194 ml - objętość wiórków pomijam bo trudno to oszacować

W tym 238 ml czystego alkoholu

Zawartość % alkoholu to 238/1194=19,9%

Żeby było 30% np. należałoby dodać około 450 ml spirytusu. 180 ml spirytusu da około 15%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi