Skocz do zawartości

Przepyszny Torcik


halina mlodzieniak

Rekomendowane odpowiedzi

BISZKOPT 5 JAJ 1 SZKL CUKRU 1 SZKL MĄKI 2 ŁYŻKI MĄKI ZIEMNIACZANEJ 2 ŁYZECZKI PROSZKU DO PIECZENIA MASA - KREM 3 CALE JAJKA 1/2 SZKL CUKRU 1 BUDYN SMIETANKOWY 1 SZKL. MLEKA 1 KOSTKA KASI WYKONANIE BISZKOPTU BIALKA UBIC ZE SZCZYPTĄ SOLI, DODAC CUKIER,NASTEONIE ŻÓŁTKA . DO TEGO WSYPAC PRZESIANE SYPKIE PRODUKTY I WYMIESZAC ŁYZKĄ, WLEWAMY DO SREDNIEJ TORTOWNICY I PIECZEMY OKOLO 30 MIN WYKONANIE KREMU. MLEKO WLAC DO GARNKA I ZAGOTOWAC, DO TEGO DODAC POLACZONE ZE SOBA JAJKA. CUKIER I BUDYN- ZAGOTOWAC I ZOSTAWIC DO OSTYGNIECIA.GDY BUDYN WYSTYGNIE OTRZEC KASIE I DODAWAC PO ŁYZE BUDYNIU. JA ROBIE KREM SMIETANKOWU - KAKAOWY WIEC DO JEDNEJ CZESCI DODAJE KAKAO. UPIECZONY BISZKOPT PRZEKRWAMY NA 3 CZESCI I PONCZUJEMY. PRZEKLADAMY KREMEM. NA WIERZCH UDEKOROWAC SMIETANA 30% KTORA UBIJAM , DODAJE TROSZKE CUKRU PUDRU I ABY BYLA BARDZIEJ SZTYWNA DODAJE ŻELATYNE. DEKORACJA WEDLUG UZNANIA. TORCIK JEST NAPRAWDE PRZEPYSZNY-M POLECAM SMACZNEGO!!

post-2248-1139950511_thumb.jpg

post-2248-1217946074_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

WITAJ DOROTKO!! BARDZO SIE CIESZE ZE TORCIK SMAKOWAL, DZIECI PRZEDSZKOLNE Z UTESKNINIEM CZEKJA NA SWOJE URODZINKI, GDYZ ZAWSZE SMUKJE IM WYSMIENICIE I WSZYSTKO ZJADAJ.A :-) TERAZ MAM 2 MIESIACE PRZERWY, ALE OD WRZESNIA PONOWNIE 7 TORCIKOW ZAGOSCI NA PRZEDSZKOLNYCH STOLACH. POZDRAWAIM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Chce zrobić ten torcik mojemu chłopakowi na urodziny

i mam pytanie czy to jest pełen przepis??

i czy masz dla mnie jakieś rady

bardzo bym prosiła Dziękuje bardzo :wink:

Witam! Jak masz jakieś wątpliwości sprawdz przepis na LODOWIEC z przepiu Doroty jest na stronie głównej. Jest bardzo podobny i może wtedy wątpliwości znikna :wink: :wink: Polecam robiłam na niedzielę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zrobić ten torcik mojemu chłopakowi na urodziny

i mam pytanie czy to jest pełen przepis?? ...

Wydaje mi się, że to już jest pełny przepis, są składniki, jest wykonanie tortu, ale jeżeli czegoś nie będziesz wiedziała to pytaj, postaram się pomóc.

Ja piekłam ten tort - i wyszedł doskonale, nie było z nim żadnych problemów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Można dodać budyń czekoladowy, nic nie stoi na przeszkodzie. Akurat tutaj dawałam budyń śmietankowy, ale w podobnych przepisach na krem zamieniłam budyń śmietankowy na czekoladowy lub też wiśniowy, i krem miał ciekawy kolor, a w smaku bardzo dobry. Także z budyniem czekoladowym możesz spróbować. Powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja radzilabym trzymac sie zgodnie z przepisen, aczkowliek probowam zmiam co do smku budyniu , ale nie do kremu, pieklam bake budyniowa i nie polecam nikomu, babka jest bardziej sucha, nie wiem dlaczego. Ale co do mojego przepisu na torcik , prosze zrob jak pisze, ja pieke te torty co miesiac i zapewniam zawsze wychodza, zrobie fotki moich torcikow, az 7 troche inny ksztalt. ale smak ten sam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

badzo sie ciesze ze torcik smakowal hmmm mam nowe fotki tego torta ale problem polega na tym ze chyba fotki sa zbyt duze i nie moge wyslac , sama nie potrafie nic zrobic by je pomniejszyc, zawsze robil to syn, ktorego teraz nie ma :smile:

post-2248-1174820896_thumb.jpg

post-2248-1174820930_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.