Skocz do zawartości

Dzidziuś


Jamaica

Rekomendowane odpowiedzi

NA CIASTO: -5 jajek -3/4 szklanki cukru -1 szklanka kisieli w proszku o jednakowym smaku -2 łyżeczki proszku do pieczenia NA KREM: -0,5 litra mleka -1 szklanka cukru -1 kostka (250 g) masła -4 łyżki kaszy manny -2 łyżki kakao -aromat migdałowy A TAKŻE... -polewa czekoladowa CIASTO: Jaja z cukrem ubić na parze. Mają wyraźnie zwiększyć swoją objętość, zbieleć i stac się puszyste. Wciąż ubijając dodawać porcjami kisiel. Wybierając smak kisielu nalezy pamiętać,że ma on duży wpływ na kolor naszego ciasta. Dlatego tez polecam cytrynowy, pomarańczowy lub truskawkowy (dla wielbicieli różowego :D), chociaż oczywiście i tak weźmiecie taki, na jaki będziecie mieli ochotę :D Na samym końcu dodać do ciasta proszek do pieczenia. Wlać je do wysmarowanej masłem i wysypanej tartą bułką tortownicy o średnicy 24-26 cm. Piec w temperaturze 180 stopni przez ok.20-30 minut. Wystudzone przekroić na 3 krążki. KREM: Na mleku ugotować gęstą kaszę mannę. Zestawić ją z ognia, do jeszcze ciepłej dodać cukier i wymieszać. Zostawić do ostudzenia. Masło utrzeć na puch. Wciąż ucierając dodawać po 1 łyżce wystudzonej kaszki, a na końcu także kakao i aromat. DZIDZIUŚ: Kremem przełożyć krążki ciasta. Całość polać polewą i ładnie udekorować. Prawda,że proste? :-) Smacznego!!!!!!!!!!!!!!! Wyślij przepis znajomym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
post-4422-1169392615_thumb.jpg :grin: Bardzo smaczne jest to ciasto. Zrobiłam je z kisieli truskawkowych, bo tylko takie miałam w domu. Ładnie wyrosło. Do kremu dodałam likier migdałowy Amaretto. Dodam jeszcze, że w szklance mieści się 5 sztuk kisieli. Dziękuję za świetny przepis, Jamaica . Pozdrawiam Cię serdecznie. Renata :grin:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiekłam dziś DZIDZIUSIA-w prostokątnej formie,przekroiłam na 2 placki a w środek masę.Mleko gotowałam razem z kakao,kisiele wiśniowo-truskawkowe.Jak dla mnie to masa ciut za slodka ale smak to rzecz gustu. Polecam bo szybko sie robi i dobrze smakuje. Sam placek jest super,napewno spróbuję go z jeszcze inną masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja zawsze daję mniej cukru niż jest podane w przepisie. Nie lubię za słodkich kremów lub za mdłych. Gdy to mi się zdarza, wtedy do kremu dodaję alkohol i sprawa załatwiona. Pozdrawiam Cię cieplutko, Basga. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.