Skocz do zawartości

Wuzetka


baśka96

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy mam klasyczne przepisy, ale mam dwa.podaje: Wuzetka I 10 dag maki pszennej 10 dag maki ziemniaczanej 10 dag cukru pudru 5 jaj 1 margaryna 3 lyzki kakao 1 lyzeczka amoniaku cukier waniliowy Zoltka utrzec z cukrem pudrem i margaryna, dodajac stopniowo make z kakao i amoniakiem.Bialka ubic na piane, wymieszac z ciastem. Podzielic na dwie czesci. upiec. Krem: 1/2 l smietany 30% 10 dag cukru pudru cukier waniliowy 2 lyzki zelatyny rozpuszczonej w 1/3 szklanki goracej wody Smietane ubic z cukrem, dodac letnia zelatyne. Ciasto przelozyc kremem, polac polewa. Wuzetka II 1/2 margaryny 1 szklanka cukru 2 jajka 2 lyzki dzemu 2 lyzki kakao 2 szklanki maki 1 szklanka kwasnej smietany 1 lyzka sody Utrzec margaryne z cukrem dodawac po 1 jajku, dzem, kakao, smietane, na koncu make z soda. Upiec dwa placki. Masa serowa: 1 kostka masla 1 szklanka cukru 20 dag bialego sera. Wszystko utrzec. Przelozyc placki, polac polewa. Proporcje cukru mozna zmniejszyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis może nie klasyczny, ale szybki:

Biszkopt kakaowy:

6 jajek

1 szklanka cukru

1 szklanka mąki

2-3 łyżki kakao

1 łyżeczka proszku do pieczenia

Masa:

1/2 litra śmietany 30%

3 łyżki cukru pudru

cukier waniliowy

2 opakowania "śmietan-fix"

Polewa:

15 dag czekolady mlecznej

ok. 1/4 szklanki mleka

Upiec biszkopt i po ostudzeniu przekroić go na dwie części. Każdą część nasączyć aromatem śmietankowym wymieszanym z przegotowaną letnią wodą.

Śmietanę ubić z cukrem pudrem i cukrem waniliowym. Pod koniec ubijania dodać "śmietan-fix". Na jeden placek biszkoptowy wyłożyć ubitą śmietanę, i przykryć drugim plackiem.

Czekoladę roztopić z mlekiem i polać wierzch wuzetki. Widelcem zrobić "paski" na polewie.

Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tak? * 1,5 kostki margaryny * 2 szklanki cukru * 1 szklanka mąki ziemniaczanej * 0,5 szklanki mąki wrocławskiej * 0,5 szklanki krupczatki * 1 proszek do pieczenia * 9 żółtek * 9 białek * 4 łyżki kakao Ucierać margarynę z cukrem i żółtkami, następnie dodać mąki zmieszane z proszkiem i kakao, a na końcu delikatnie wymieszać z pianą ubitą z białek. Upiec ciasto w temp ok 200 stopni przez ok. 40 mint. Wystudzić, przekroić w taki sposób aby powstały dwa placki. * 0,75 ml śmietany kremówki * cukier puder 3 łyżki lub waniliowy do smaku * 4 czubate łyżeczki żelatyny rozpuszczonej w połowie szklanki wody i wystudzone. Ciasto przełożyć połową bitej śmietany, drugą połowę nałożyć na wierzch i schłodzić. Po schłodzeniu polać czekoladową polewą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez upiec murzynek i przelozyc bita smietana, z zelatyna. Ale Basi chodzilo o taka prawdziwa wuzetke. :D

Oczywiście można zamiast biszkoptu upiec murzynka, i też będzie.

Może ktoś właśnie szuka dobrego a szybkiego przepisu na ciasto, i taki nie prawdziwy przepis na wuzetkę - będzie jak znalazł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za wszystkie przepisy.Mam teraz w czym wybierać. Jolu krem z białym serem jest bardzo ciekawy , na pewno go wypróbuję :D , ale na pierwszy ogień pójdzie krem ze śmietany.Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie przepisy.{Pozdrawiam :-) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobieta jednak zmienną jest! ! ! Jolu , miałam zrobić wuzetkę ze śmietaną a zrobiłam z twarogiem ! :D Ciasto wyszło bardzo dobre, krem wyszedł super ! Ciasto robi się dosyć szybko , co również mi się bardzo podoba. Dzięki za pyszny przepis :D :D Pozdrawiam :D :-) :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.