Skocz do zawartości

Moje Prace


psotka26

Rekomendowane odpowiedzi

justynko ja już wyszylam jeden obrazek,bardzo szybko mi poszlo,dziewczyny z forum dały mi strony z haftami,są przepiękne,ale jeden obrazek to 60 zl beż kanw,chciałam zapytac czy mozna wyszywać czymś innym niz kanwa,ale oczywiście nie zrezygnuje,no i jeszcze mam pytanie,kiedyś koleżanki mama robiła z włóczki takie gobelinki,były puchate i nie mam pojęcia jak się to nazywa,teraz jestem w ciązy,to mam więcej czasu,mieszkam na wsi,do tej pory nie było czasu,więc postanowilam coś zrobic dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Elzuniu zgadzam się z tobą jest to drogi interes ale jaki efekt jednak pamiętaj że po każdej pracy zostaje ci trochę muliny i to się zbiera i zbiera aż w końcu masz cały worek(tak przynajmniej było w moim przypadku).

Dużo kordonków(bo nim też wyszywam wychodzi taniej ) dostałam z rodziny po ciotkach :D to już dużo robi nawet kanwe dostałam.Wiem jest ona droga ale ja tylko na niej wyszywałam.Wiem jest materiał do wyciągania oczek (ale nie wiem jak to się robi).

Elzuniu czytałam propozycję INY i uważam że nie powinnaś odmawiać.

A te pytanie o te gobelinki z włóczki narazie nie mam pojęcia o co chodzi może ktoś nas oświeci????

Ja tylko znam haft gobelinowy (to jest pół krzyżyka i tak się wyszywa).

Pozdrawiam Elzuniu a możesz pochwalić się twoja pierwszą pracą ???????Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w szkole robiłam jakieś gobeliny ale takie tkane. Robiło się ramkę,u góry i na dole ramki wbite były gwożdziki,o nie zaczepiało się nić a potem tkało się w poziomie wybrany wzór. Ale może są jeszcze inne gobelinki bo mój nie był puchaty a wręcz zbity. Bardziej puchate były takie obrazki wyszywane specjalną igłą-były do kupienia w pasmanterii-nakłuwało się obrazek po lewej stronie a na prawej,czyli od spodu wychodziły takie pętelki-może o to Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje wam dziewczyny za zainteresowanie,naprawde jestem wzruszona że mogę was o wszystko zapytać,ale nie wiedzialam że otrzyam odpowiedż,jest mi wstyd że ja nie mogę wam w niczym pomóc,nie mam żadnych zdolnośći,na komputerze tez się nie znam,bardzo chętnie pokazalabym swoją prace,ale nie mam drukarki ,właśnie zamieram kupić,nie wiem czy i potem coś dam rade wydrukować bo ja niestety nie potrafie ,ale może córka coś tam wykombonuje,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elu ja tez bardzo wiele nauczyłam się od ludzi z różnych forów, a pózniej, jesli chodzi o komputer to intuicyjnie można sie wiele nauczyć . Do pokazania wystarczy aparat cyfrowy albo komórka z aparatem,zapisujesz w komputerze i załaczasz do wiadomości; lub można chyba zeskanować taką wyszywaną pracę skanerem. Nic sie nie martw, ja się cieszę jak mogę komuś pomóc, bo kiedyś też inni pomagali mi. I na tym polega taka aktywność w sieci i na forach internetowych....przynajmniej ja tak sadzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też robiłam w szkole takie gobeliny,ale one nie były wyszywane tylko materiał taki coś jak płótno kładłam na stole i wełnę(nie pamiętam nazwy,ale chyba była to taka troszkę świecąca i bardzo mocna elastyczna)przypalałam nad świeczką i przytykałam do materiału i końcówkę odcinałam :D Nie wiem,czy aby na pewno to jest gobelin,ale chyba się nie mylę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elzuniu nie masz się czego wstydzić, jak nabierzesz wprawy przy pomocy innych to wtedy Ty będziesz pomagała osobom początkującym. Nikt nic od razu nie umiał zrobić. Justynko masz rację, schematy najlepiej jest liczyć. Ja kiedyś wspomniałam że mam szarą kanwę, innego koloru w tamtych czasach nie było w sprzedaży i ona jest o nie wyraźnym splocie. Twoje piękne zrobione pocztówki zauważyłam że łatwo dało się liczyć bo kanwa była o wyraźnym splocie. Dodam że haft krzyżykowy haftuje się również na rzadkim płótnie, panama, o wyraźnym splocie. Na tkaninach cieńkich lub o skomplikowanym splocie należy w miejscu gdzie ma być wzór przyfastrygować kanwę i haftować przez kanwę. Po wyhaftowaniu wzoru krzyżykowego, wyciąga się nitki kanwy, a piękny równo wykonany wzór pozostaje. Mogę podać jak się robi: supełki które służą do wzbogacenia motywów kwiatowych i jako pręciki do wypełniania środków kwiatowych. Węzełek z jednej nitki, z dwóch węzełków można wykonać kwiatki i listki. Dawniej dodałam zdjęcie baranka wielkanocnego gdzie środek zrobiłam z supełek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.