Skocz do zawartości

Warstwowa Sałatka Z Tuńczyka


agrafia

Rekomendowane odpowiedzi

Warstwowa sałatka z tuńczyka

Składniki:

1 puszka tuńczyka

majonez (najlepiej Helmans lub z Frubexu)

5 jajek ugotowanych na twardo

15 dag sera żółtego

1 średnia cebula

masło lub margaryna (nie za dużo - zetrzec na tarce tyle, by pokryło poprzednią warstwę)

pieprz,sól

Przygotowujemy tuńczyka na dwie warstwy.Oddzielamy białka od żółtek i zarówno jedno jak i drugie ścieramy na tarce na najmniejszych oczkach. To samo robimy z serem żółtym i masłem (najlepiej jesli jest dobrze zmrożone) i układamy warstewki (podaje od dołu):

białka

starty ser żółty

majonez

cebula (w kostkę)

tuńczyk

masło starte

starty ser żółty

majonez

tuńczyk

majonez

starte żółtka ( na sam wierzch)

Każdą warstę należy trochę posolić( nie za dużo - tuńczyk!!!) i popieprzyć.

Sałatka jest najlepsza nastepnego dnia. Życzę smacznego. Pychotka. Jest jednak pewne ryzyko: kiedy raz ją spróbujesz możesz potrzebowac psychologa - uzależnienie gwarantowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziorek, wydaje mi się iż mimo wszystko powinnaś zrobić choć odrobinę z masłem, tak tylko na spróbowanie i by mieć skalę porównawczą...następna sprawa, wydaje mi się iż właśnie masło jest w tym przepisie ciekawym i istotnym składnikiem, pozdrawiam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz rację DeLarge ale będę uparta i przystanę na swoim. Może komus wydaje sie dziwne ale ja osobiście nie smaruję sobie chleba masłem, bo go nie lubię. Mam uraz z dziecinstwa kiedy to moja babcia nadziewała na widelec kawałek masła i kazała mnie i moim kuzynkom go zjeść. Pewnie myślała, że robi to w dobrej wierze. Choć do dnia dzisiejszego nie wiem co chciała przez to osiągnąć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj zrobiłam Twoją sałatkę agrafio,dokładnie tak jak podałaś w przepisie-łącznie z masłem.Jest bardzo dobra i stosunkowo niedroga.No i oczywiście zgadzam się w 100% że najlepsza jest drugiego dnia.Zachęcam do jej zrobienia wszystkich niezdecydowanych,bo nie dosyć że świetnie smakuje to jeszcze prezentuje się do tego doskonale.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię sałatki z tuńczykiem, a ta - dodatkowo miała nietypowy jak na sałatki składnik - a mianowicie masło - no, więc zdecydowałam się na tę sałatkę. Wyszła oczywiście bardzo dobra, i niestety nie doczekała się drugiego dnia, którego podobno - jak mówi agrafia - jest jeszcze lepsza. No nic będę musiała ją zrobić jeszcze raz i gdzieś ją "głęboko" schować w lodówce :P

Za przepis dziękuję i pozdrawiam :lol:

post-8-1165155249_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jadłem tę sałatkę (dokładnie tą ze zdjęcia :lol: ) z masłem i z kolei zgadzam się z DeLargem - masło to taki wyróżnik tej sałatki - a jakby tak wszędzie liczyć te kalorie to świat nie byłby taki smaczny :lol: Choć to oczywiście kwestia gustu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie liczę kalorii pomimo ze wynik wykazał dużą zawartość choresterolu, przez 3 miesiące zażywałam tabletki z słodyczy nie zrezygnowałam i to codziennie podjadałam. Natomiast piłam do tego miksturę gdzie była zawartość czosnku, a niektóre potrawy ograniczałam. Dzisiaj odebrałam kontrolny wynik i o takim dobrym wyniku nawet nie marzyłam. Podałam przykład żeby za bardzo się niczym nie przejmować, tak jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.