Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
apsik

Cytrynka

Rekomendowane odpowiedzi

Kasiu to od dziś jesteśmy po imieniu-fajnie że cytrynka Wam zasmakowała i polecasz ją innym. Ajaj -apetyczny kawałeczek... ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciasto bardzo dobre zamiast 2 budyniów na 3/4 litra dałam 3 normalne bo w mojej okolicy cos ostatnio tych budyni delecty nie widac ;) ale ciasto wyszło super :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja znow zrobilam cytrynke i poszla pierwsza ;) hehhe wszystkim smakowalo,zrobilam w tortownicy i na wierzch ulozylam biszkopty i polalam czekolada :) cytrynka stala sie kolejnym ulubionym ciastem mojego meza :)

post-6578-1243714749_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś klientka w sklepie podała mi przepis na to ciasto.Jej przepis przypominał ten,o którym wspomniała Karola91-z galaretkę.I wg niej nie dodaje się żółtek do masy,tylko samo masło całą kostkę.

Robił już ktoś taką wersję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam ,może Basiu chodzi Ci o ciasto które kiedyś podałam właśnie z galaretką i bez żółtek-jest pyszne i masy jest dość sporo-wychodzi pełna blaszka. Szukaj pod tytułem cytrynowo-śmietanowe...polecam gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I oto wypiek mojej kolezanki z pracy Agi...wlasnie z Nia miedzy innymi podzielilam sie tym przepisem i nie tylko ...apsik czyli Eli jesli moge tak pisac .. bardzo pyszne to ciacho. Aga ale nadrabiasz... super wyszedł Ci ten wypiek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mika-i

Jestem nowa na tym forum. Piekłam to ciacho i było bardzo pyszne, bardzo szybko zniknęło ze stołu. Dzieki z afantastyczne przepisy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się ,że ciacho smakuje i nie miałam jeszcze okazji powitać na forum Twojej znajomej Halinko-więc robię to teraz i witam Cię serdecznie Ago -jeśli tak można.Fajnie ,że dzielicie się dalej przepisami. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chciałam zrobić przyjemność mojej rodzince i upiekłam cytrynkę-u mnie wszyscy lubią to ciasto-słodko -kwaśne. Tym którzy jeszcze nie piekli gorąco polecam.

post-3528-1260105639_thumb.jpg

post-3528-1260105727_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Elu na mikołajki pewnie te pyszności,zgadza się ciasto jest pyszne a w Twoim wykonaniu jak zawsze cudnie się prezentuje-pozdrowionka :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja bardzo czesto robie Cytrynke :wink: moja rodzina ja uwielbia. Dzis zrobilam na urodziny dla cioci,po poludniu bedzie konsumpcja ;) polalam jak zawsze polewa czekoladowa i na wierzch zrobilam kandyzowana cytryne + posypalam zlotymi perelkami cukrowymi. tak wyszlo:

post-6578-017217900 1284721877_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi