Skocz do zawartości

Święta Już A Ja Nie Mam Pomysłów Na Wigiline Potrawy

Rekomendowane odpowiedzi

• 11 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

To może sprecyzuję pytanie: wybierając menu stawiacie na tradycyjne potrawy, czy szukacie też nowych smaków? Po raz pierwszy w tym roku organizuję wigilię dla większej ilości osób i mam ochotę zrobić kilka klasycznych potraw, ale też spróbować czegoś mniej tradycyjnego, aczkolwiek nie całkiem odjechanego. Myślicie, że to dobry pomysł?

A jakie potrawy planujesz?

Ani ja, ani goście nie przepadają za karpiem. Chciałam go zastąpić łososiem zapiekanym. A jako dodatki nie ziemniaki i ćwikła/chrzan. Tylko ryż i lekka sałatka z mieszanki sałat z jakimś aromatycznym sosem z dobrej oliwy i ziół. Ale już zupę chcę podać tradycyjną - barszcz z uszkami. Do tego jeszcze przekąski ze śledziem, tradycyjna sałatka jarzynowa i warstwowa polecana przez Dorotę warstowa sałatka z tuńczyka i kukurydzy , jajeczka faszerowane, pierogi ze śliwką kalifornijską. A na deser sernik snikers i słodkie dekoracje - bezowy bałwanek, choineczka bułeczkowa i świecznik z piernika (przepisy można znaleźć tu: słodkie dekoracje świąteczne).

W pierwszy dzień zrobię i krem z brokułów z prażonymi migdałami. W drugi zjadać będziemy to, co zostanie:) Poza tym liczę, że coś dobrego przyniosą też goście:)

U mnie nie może zabraknąć placuszków z grzybami. Gotuję suszone kapelusze grzybów ,odsączam i następnie maczam w gęstym cieście naleśnikowym i smażę na oleju. Placuszki palce lizać. Kto spróbuje jest zachwycony. W tym roku chcę spróbować rybę wg przepisu koleżanki,czyli mintaja panierować w mące ,piec na oleju a następnie warstwowo układać w naczyniu: ryba, ser żółty. Chwilę potem zapiec w piekarniku.

polecam wszystkim fajne pdfy z przepisami na święta i wigilię: http://www.tesco.pl/kulinarne-inspiracje/download/swiateczne-przepisy-kulinarne.pdf http://www.tesco.pl/kulinarne-inspiracje/download/slodkie-dekoracje-swiateczne.pdf doskonale sprawdzają się w kuchni! przy okazji dodam, że pierwsza świąteczna kolacja już za mną - wyszło znakomicie:)

• 11 miesięcy później...