Skocz do zawartości

Www O Kwiatach


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

PACHIRA AQUATICA-kupiłam taki kwiatek bo podobno jest łatwy w domowej uprawie,jeśli ktoś go posiada to napiszcie,czy rzeczywiście nie ma specjalnych wymagań? PS.mój krzaczek laurowy wreszcie wypuszcza listki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witaj Basiu! Troszkę informacji o pachirze Jest to roślina długowieczna, łatwa w uprawie. Młode pędy rosną szybko więc potrzebuje dużo przestrzeni. Lubi dużo światła, do pełnego nasłonecznienia włącznie. Zimą temperatura około 12* Podlewanie zimą dopiero po przeschnięciu wierzchniej warstwy. Lubi codzienne zraszanie. Nawozimy od kwietnia do sierpnia nawozem do roslin o ozdobnych liściach. Małe rośliny przesadzamy co rok, duże w miarę potrzeby, gdy korzenie przerosną całą ziemię. Dobrze znosi przycinanie. W mieszkaniech nie kwitnie. Szkodniki i choroby nie występują. Mam nadzieję że pomogłam Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego używacie do podlewania Waszych kwiatuszków by lepiej rosły?Poza gotowymi odżywkami. Słyszałam o fusach z herbaty,resztce wyschniętych drożdży,tytoniu czy wodzie z rozmrażanego mięsa ale przyznam,że używałam tylko czasem fusów herbacianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałam i teraz to praktykuję,a mianowicie podlewam raz w miesiącu kwiaty mlekiem i przyznam,że te moje kwiaty są dosyć solidne,a paprocie to prawie do ziemi sięgają.O tytoniu,fusach i drożdżach nie słyszałam,ale o wodzie po mięsie tak. Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia to czasami do wody, którą ma podlać kwiatki wrzuca skorupki z jajek, i później taką wodą podlewa kwiatki, a znowu taka moja starsza już ciocia zawsze podlewała i podlewa kwiatki tak, że naleje np. pełną butelkę wody i ta woda tak stoi około 2 dni i dopiero podlewa nią kwiatki (tzw. odstaną wodą) i muszę powiedzieć, że kwiaty jej bardzo ładnie rosną :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą odstaną wodą to prawda,pomimo że biorę przefiltrowaną wodę to tak sobie stoi w konewce i czeka na zużycie. A skorupki to pewnie dostarczają sporo wapnia roślinkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje się do wody skórki z banana na tej samej zasadzie co skorupki jaj. Kiedyś byłam na spotkaniu hodowców storczyków i tam dowiedziałam się od czasu do czasu podlewają rozciańczonym piwem. Sąsiadka kiedyś chodziła połąkach szukając krowiaka ( placka :razz: :wink: ) i później moczyła w wodzie i rozcięczonym podlewała .

post-3146-1174154845_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.