Skocz do zawartości

Www O Kwiatach


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

Wsadziłam pestkę z daktyla, palma ładne listki miała, suche obcinałam i już nawet zaczynały listki zielone robić się pierzaste. Przesadziłam ją i liście mam suche, do połowy poobcinałam i jak myślicie czy ona mi wypuści jeszcze? myślę że ona choruje, raz zasiliłam może za wcześnie, albo jej klimat nasz nie odpowiada. Przeczytałam taka poradę, drożdże jak zostaną nam po upieczeniu ciasta można rozpuścić w wodzie i podlać kwiatki. Podobno rosną wtedy jak na drożdżach, ja pierwszy raz o takim czymś słyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Halinko...z tego co wiem,to palmy mają bardzo wrażliwy system korzeniowy i niezbyt lubią przesadzanie. Powinny mieć wąską a głęboką donicę-ja na palmy to nie mam miejsca ale moja mama ma ich kilka,również takich daktylowych z pestek.Pamiętam jak kiedyś musiała rozbić doniczkę by ją przesadzić,bo miała już za ciasną doniczkę a nie chciała uszkodzić delikatnych korzeni. Kojarzę też,że na dno doniczki wkładała CAŁE JAJKO w skorupce,że niby palma sama pobiera sobie substancje odżywcze ale czy to prawda to nie wiem. Z tymi drożdżami to prawda,sama często tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu dziękuję za poradę, ja nie dobrze zrobiłam bo przesadziłam w większą i szerszą doniczkę. Jednego liścia co nie przycięłam ma tylko 36 cm, przesadzałam parę dni temu i jutro mam zamiar ponownie przesadzić w wąska doniczkę i doradż mi ona ma długie korzenie czy przyciąć je?, chciałam to zrobić ale trochę sie bałam. Mam pytanie czy ta palma szeroko się rozrasta?. Miałam jukę domową i wydałam bo była prawie do sufitu, ja też nie mam za dużo miejsca bo mieszkam w bloku. Z tym jajkiem to napewno jest prawda i ja też tak zrobię, wzeszły mnie trzy palmy i dwie dałam dwóm osobom i żadnej się nie przyjęły, a wsadzone pestki miałam w jednej donicce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko-absolutnie nie przycinaj korzeni! Pestki najlepiej sadzić pojedyńczo do np.kubeczków po jogurcie,tak by potem móc w razie potrzeby rozciąć pojemnik i przesadzić do większej. Do palm są specjalne doniczki-wąskie a wysokie. Moze Kasia jeszcze coś poradzi a ja zyczę cierpliwości,której mnie niestety brakuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu dziękuję bardzo, wszystko pojęłam i się do tego zastosuję i jutro doniczka będzie kupiona. Sadzenia więcej nie będzie bo nie mam pestek, te daktyle były przywiezione i ja zrobiłam próbę. Ja Ciebie proszę o cierpliwość, bo ja jestem bardzo spokojna. Życzę dobrej nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu dziękuję, ja już do południa przesadziłam i identycznie tak jak Basia mi doradziła z jajkiem włącznie. Mąż doniczkę kupił do palmy i świeżą ziemię bo ja z domu nie mogę się ruszyć. Myślę że dobrze się wyrażam jeżeli liść od palmy rozdziela się na wąskie listki że one są pierzaste. Teraz jak są upały mam ją na balkonie i co zauważyłam, ten pierzasty co przycięłam suche reszta się zazieleniła, a ten drugi co jest w całości liść on jest do połowy suchy i postanowiłam nie obcinać. Zawsze będę obcinać aż całkowicie liście będą suche tak jak robiłam poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś posiada tzw.RÓŻĘ JERYCHOŃSKĄ? Zaciekawiła mnie ta roślinka i kupiłam taką zasuszoną ale po namoczeniu w wodzie wcale nie zrobiła się zielona tylko taka szarobura. To już jej drugi cykl ożywania i poprzednio było tak samo. Nie wiem,może akurat mam jakąś "ziemistą" odmianę? PS.przesadziłam kawusię ale żadnych "obcych" w ziemi nie było .Halinko-jak tam palemka? ELMO-fikusy nie lubią przestawiania,jeśli nie ma ani za mokro,ani za sucho to może przekręcałaś doniczkę i światło pada z innej strony niż dotychczas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.