Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
renigliwice

Pieczeń Z Boczku

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis ten posiadam z Poradnika Domowego. Wypróbowałam go. Pieczeń jest pyszna, stanowi odmianę i alternatywę dla kiełbas i wędlin. A więc: 2 kg świeżego boczku chudego, 3 ząbki czosnku, 2 łyżki vegety, szklanka mleka, natka pietruszki, sól, pieprz. Boczek zemleć w maszynce. Czosnek rozetrzeć z vegetą, dodać do zmielonego boczku, wlać mleko, doprawić solą, pieprzem, posypać posiekaną natką i wyrobić na jednolitą masę. Do wąskiej blaszki wyłożyć masę mięsną, szczelnie zawiniętą w folię aluminiową, i piec ok. półtorej godziny. 100g-415 kcal Gorąco polecam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piekę z podobnego przepisu, z tym że na 1 kg mielonego boczku daję 1 szklankę mleka z 2 łyżkami wegety. Do środka daję ugotowane na twardo jajka lub polędwiczkę wieprzową. Piekę 1 godzinę w keksówce, której nie przykrywam, tylko górę zwilżam przed włożeniem do piekarnika wodą.Moje dzieci się tym zajadają, wolą od kupnych wędlin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy pomysł Behatko z tą polędwiczką w środku. Na pewno bardzo ładnie się prezentuje , oprócz tego, że oczywiście świetnie smakuje. Dzięki za pomysł. Wypróbuję . Pa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jeszcze dodaję do masy pokrojoną w kostkę czerwoną paprykę. Dzięki temu pieczeń ciekawie wygląda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wielu miesiącach wreszcie wypróbowałam pieczeń i przyznaję bardzo smaczna.Przepis już wpisany do zeszytu i będzie jeszcze wiele razy służył.Dzięki za przepis i polecam innym :D .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiłam pieczeń z boczku na Święta, rodzince smakowała, więc polecam tą pieczeń :mrgreen:

post-8-093778300 1294657222_thumb.jpg post-8-010207100 1294657236_thumb.jpg

post-8-083402400 1294657246_thumb.jpg post-8-052085600 1294657259_thumb.jpg

Dziękuję za przepis i serdecznie pozdrawiam Cię Reniu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WITAM !! SMAKOWICIE WYGLĄDA TA PIECZEŃ !!...... CZY DODATEK MLEKA JEST KONIECZNY ? CZY MOZNA GO ZASTĄPIĆ NP. WODĄ ?

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Dorotko :) Hmmm... myślę, że można spróbować z wodą bądź z bulionem. Może Renia coś jeszcze podpowie, pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Narobiłyście mi smaka i moja pieczeń już w piekarniku. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

:) Ooo... szybka jesteś - napisz Basiu czy Wam smakowała :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to piszę :) jeszcze ciepła ale ...PYSZNA!Potem dodam fotę bo oczywiście coś tam zmieniłam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam !! Dziekuję Dorotko za rady , zdjecia skutecznie mnie zachęciły :) ....boczek zmielony czeka na pieczenie !!!! - Basiu napisz ,czy dałaś mleko ? , jakoś mi mleko nie pasuje z tłuszczem . Pozdrawiam wieczorowo :) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to piszę :) jeszcze ciepła ale ...PYSZNA!Potem dodam fotę bo oczywiście coś tam zmieniłam :)

I mnie też zaintrygował ten przepis . Właśnie przed chwilą wyjełam z piekarnika .Zapach w całym domu.

Zapowiada się pyszne jedzonko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ta dam..... post-4359-029622700 1296756470_thumb.jpg Tak,dodałam mleko i...sporą garść startej marchewki. :) Robiłam z połowy porcji,tzn.boczku było około kilograma ale mleka też szklankę dałam.Pomimo ze ostygło to przy krojeniu troszkę się kruszy ale kroiłam krajalnicą.Może jakby dodać jajko to bardziej by skleiło?Ale i tak jest pyszne i już przepis poszedł do rodzinki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi