Skocz do zawartości

A'la Francuskie Na Trzy Sposoby


Justyna.K

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzałam zrobić rurki z kremem karpatkowym ale mam za mało foremek chyba do rana bym tego nie upiekła :wink:

więc wymyśliłam coś takiego:

Składniki na ciasto a'la FRANCUSKIE:

:wink: 0.5 KG MĄKI PSZENNEJ

:wink: KOSTKĘ KASI MARGARYNY

:wink: OK.3/4 SZKLANKI ŚMIETANY 18%

;) 1 JAJKO

SPOSÓB WYKONANIA CIASTA: NA STOLNICĘ PRZESIAĆ MĄKĘ POSIEKAĆ Z JAJKIEM I MARGARYNĄ ZAGNIEŚĆ CIASTO.

WŁOŻYĆ NA 1 GODZINKĘ DO LODÓWKI.

DO NADZIANIA BABECZEK I KOPERT UŻYŁAM BRZOSKWIŃ Z PUSZKI.

CIASTO BARDZO ELASTYCZNE ŚWIETNIE SIĘ WAŁKOWAŁO

Rurki : ciasto rozwałkować pociąć na pastki 32 cm owijać nimi natłuszczone foremki do rurek.

Babeczki:ciasto rozwałkować wyłożyć na babeczki dać do środka 1/4 z połówki brzoskwini przykryć drugą połówką ciasta.

Koperty: zciasto rozwałkować wykrawać kwadraty do środeczka kawałek brzoskwini i składać na koperty.

WSZYSTKO PIEC DO ZRUMIENIENIA ja piekłam w 180 stopniach ok 15-20 minut.Rurki oczywiście można nadziać dowolnie czym się chce.

A tu daję pare zdjęć z mojego szaleństwa w kuchni :wink:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

dla tych co nie lubią mało słodskich ciast proponuje wszystko posypać cukrem pudrem lub czekoladowe esy floresy.

SMACZNEGO :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa :wink: zuziorkurecepta mąż z dziećmi na spacer (to jedyny dzień co może z nimi wyjść tak przez cały tydzień jest w pracy od rana do późnego popołudnia lub wieczora)a ja mam chwilę dla SIEBIEA ŻE UWIELBIAM PIEC to zawsze tam coś upichcę :wink: Pozdrawiam

wersja bardziej słodka :wink:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że jak przepis jest podany ze zdjęciem to jakoś bardziej chce się go robić.Nie obrażając nikogo bo wiadomo nie każdy posiada aparat cyfrowy :wink: Ino ja wczoraj byłam u teściowej i się tam zważyłam :wink: będę musiała trochę przystopować z tymi smakołykami :wink: albo robić i nie jeść niestety nie mam takiej silnej WOLI :wink: A ZAKOŃCZYŁAM KARMIENIE NO I NIE MA JUŻ KTO ZE MNIE ŚCIĄGAĆ TYCH KALORII :wink: POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :razz: mam wielka ochote na te rurki tylko mam problem.Czy sa specjalne foremki do rurek?Bo bez tego chyba sie nie da upic. :razz: .Pozdrawiam!!!!!!!!!

tak Jolanto są specjalne foremki do rurek ja je dostałam kupić w kauflandzie.pozdrawiam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.