Skocz do zawartości

A Ja Sie Nawet Nie Przywitalam


Rekomendowane odpowiedzi

No i zakalec wyszedl... :-D

Robilam wg przepisu 'daovay':

DOMOWY CHLEBEK

SKLADNIKI:

1 kg maki wroclawskiej

1 plaska lyzka soli

4-5 lyzeczek cukru

1/2 kostki drozdzy

5 szkl cieplej wody(w jednej z nich rozrobic drozdze z cukrem)

3/4 szkl otrebow owsianych

3/4 szkl otrebow pszennych

wszystko oprocz otrebow dokladnie wyrobic(ja to robie mikserem).nastepnie dodac otreby i dokladnie wymieszac lyzka.ciasto ma miec konsystencje gestsza takie ciagnace sie na lyzce.

czasami maka jest wilgotna wtedy dosypujemy troche maki aby uzyskac wspomniana konsystencje.odstawiamy do wyrosniecia.nastepnie nakladamy na blaszki 3 keksowki (dl ok 30 cm)wylozone papierem.ja uzylam 30,30 i 26.piec ok 1 godz.

jesli ktos lubi mozna dodac slonecznik.chlebek jest przepyszny.dzis upieklam i mam 3 blaszki chlebka.po raz kolejny sie udal chociaz zaznaczam ze nie jestem super kuchareczka jak wiekszosc z was chyle uklony.zalaczam zdjecia.UDANEGO WYPIEKU!!!

Uzylam tylko maki luksusowej i drozdzy w proszku... :/ No i moj piekarnik nie ma stopni celsjusza tylko stopnie od 1 do 8 i nie wiem ktora cyferka odpowiada jakiej temperaturze, wiec wstawilam surowe cisto na 1 i podkrecalam co jakis czas...

Heh... no trudno - moze nastepnym razem...

Dziekuje za wsparcie...

Pozdrowionka xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Marto vel Zakalec: Twój post uświadomił mi, że i ja się również nie przywitałem choć jestem już na tym forum już jakieś 4 miesiące. Niniejszym nadrabiam tą zaległość i wita was serdecznie Andrzej z Bytomia! :-D

Kuchnią zainteresowałem się kilkanaście lat temu. Właściwie był to przypadek. Zacząłem mieszkać sam i po pewnym czasie zaczęło mnie nudzić jedzenie bułek z jogurtem czy też fasolki po bretońsku ze słoika. W regale z książkami trafiłem na "Kuchnię Polską" no i zacząłem próbować gotować. Po pewnym czasie wciągnęło mnie to i zacząłem zbierać literaturę na ten temat no i odkrywać nowe smaki związane np. z dodawanie ziół, wina itp.

Gotuję zwykle w weekendy, bo w tygodniu nie ma zwykle na to czasu, a gotowanie z przymusu na szybko mija się z celem. Gotowanie ma odprężać i relaksować! :-D Nie mam natomiast smykałki do takich prac jak tapetowanie czy malowanie, ale moja małżonka Irena ma do tego dryg, więc ona jest zwykle głównodowodząca w sprawach "budowlanych", a dla odmiany to ona pomaga mi w kuchni :-D

Jakichś specjalnych porażek w gotowaniu nie doznawałem, a w tym momencie najbardziej w głowie staje mi przepis, który robiłem w zeszłym roku. Były to takie kulki z makreli wędzonej z dodatkami panierowane i smażone. Przepis wydawał się spoko, ale jak zaczęło się smażenie to była tragedia: ohydny zapach, który czułem jeszcze przez parę dni, a smak obleśny: brrrrrr.

Z innych rzeczy to bardzo lubię muzykę, no i podróżować. Oglądam też namiętnie seriale zza oceanu, które są dostępne w sieci.

Na tym kończę i pozdrawiam!!

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również! Musze i ja przyznac sie do mojej gafy, tez od jakiegos czasu jestem na smacznym, ale sie nie przywitałam.jakos tak wyszło.więc przepraszam wszystkich i witam serdecznie.A jeśli moge doradzic Marcie, to chleb wstawiamy do mocno nagrzanego piekarnika, u nas około 220 stopni i nie skręcamy.sama pieke domowy chleb i zawsze mi wychodzi.Mój niezawodny przepis to: 10 dkg drożdży, litr wody(można troche mleka). łyżka płaska soli i około 1,5 kg maki. Drozdze rozrabiamy z odrobina cukru, wlewamy płyn, wsypujemy mąkę i wyrabiamy ciasto 10-15 minut.Odstawiamy do wyrosnięcia na około godzine do półtorej.Po tym dajemy na natłuszczona blache, pamietajac o zamoczeniu reki w wodzie, ciasto nie bedzie sie kleiło. Zostawiamy znów do wyrośnięcia , po czym do nocno nagrzanego piekarnika na około godzinke.Mozna przed pieczeniem posmarowac rozmacnym jajkiem posypac, makiem.smacznego! Wychodzi z tego duza blacha lub dwie wąskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo tak wszystkich poznac... Tym bardziej ze Andrzeju vel Grumko :-D Twoje przepisy sa bardzo inspirujace... I ja rowniez trafilam do Smacznego, poniewaz znudzily mi sie te ciagle schabowe i mielone na obiad... :-D Elu35 - Po wczorajszym zakalcu, poczulam inspiracje i mimo sprzeciwu meza, upieklam jeszcze jeden chleb - ale wyszedl jeszcze gorszy zakalec... Zaczelam obwiniac, ze moze cos jest nie tak z piekarnikiem... Ale w koncu biszkopt na swieta jakos wyszedl (moj maz go piekl). Moze dlatego, ze wstawilam za drugim razem do srednio nagrzanego piekarnika, po czym podkrecilam... Nie odstawilam ciasta do wyrosniecia (nic o tym nie bylo w przepisie jw) i w sumie dlugo nie trzymalam tych rozrobionych drozdzy... No i maka byla luksusowa a nie wroclawska bo tylko taka mialam... No i drozdze w proszku wiec sypalam na oko :-D Pewnie teraz wszyscy mysla - 'to nic dziwnego, ze jej nie wyszlo'... Niby takie proste, ale te drozdze nigdy ze mna wspolpracowac nie chca i nie rosna :-D :-D :D Dzieki za przepis Elu35... Musze przyznac, ze jeszcze przed jego przeczytaniem bylam zmarnowana i poddana... :-D Ale sprobuje jeszcze raz, moze w ten weekend... Pozdrowienia xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrzeju vel Grumko i Elu35 :-D

Bardzo się cieszę, że z nami tutaj jesteście :-D

Dziękuje Ci Andrzeju za te wspaniałe przepisy i dołączone do nich znakomite zdjęcia - którymi dzielisz się na forum :-D Ostatnio skusiłam się na Twój przepis - na pastę z makreli i selera - bo jak tylko ten przepis zobaczyłam to potem "chodził om za mną cały czas", więc musiałam go zrobić - pasta rewelacyjna - dziękuję :-D Za niedługo przedstawię dowód (zdjęcie tej pasty) na forum :-D

Życzę Ci Andrzeju dalszych sukcesów kulinarnych, i czekam na kolejne znakomite przepisy na różne smakowitości :D

Zakalec - nie poddawaj się, teraz na pewno Ci się uda - powodzenia :D

Serdecznie pozdrawiam :-D

Ps. Grumko - pozdrowienia dla Twojej żony :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Andrzeju-Grumko.

Bardzo ciekawe sa Twoje przepisy,a zdjecia zachecajace....

Marto-Zakalec

Podaje Ci odpowiedniki temperatur do numerów na pokretle.Moga byc jakies odchylenia w zaleznosci od kuchenki,ale chyba niewielkie:

1-140

2-155

3-170

4-185

5-200

6-215

7-225

8-240

Próbuj do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za powitanie, Dorotko! Marto. trzymam kciuki za twój nastepny wypiek.Wydaje mi sie, że powinnas ustawic piekarnik conajmniej na 7. A co do drożdży w proszku, to mam gdzies przepis na tali chlebek .Jak chcesz, to poszukam go. Pozdrawiam gorąco wszystkich.Ela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że i ja popełniłam nietakt i nie przywitałam się.Przepraszam i witam wszystkich ;) . Forum znalazłam przypadkowo szukając przepisu na ciasteczka maślane.Skupiłam się jednak tylko na przepisach i nie zwracałam uwagi,że są też inne ciekawe stronki.Po woli zaczynam je przeglądać.Na początku pochłonęła mnie ta ogromna ilość ciekawych przepisów. Pochodzę z Częstochowy a od 16 lat mieszkam w Rudzie Śląskiej.Mam męża i dwoje dzieci w wieku 18 i 9 lat.Pracuję w szpitalu jako pielęgniarka.Bardzo lubię swoją pracę i nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie.Gotowanie rozpoczęłam dopiero jak wyprowadziliśmy się z mężem i córcią od mamy do Bytomia.Początki były trudne ale nie poddawałam się.Teraz gotowanie i pieczenie to "pestka".Jak mogę to pomagam rodzinie i znajomym przygotować potrawy i ciasta na różne imprezki.Gotować uwielbiam a jeść jeszcze bardziej ;) . Myślę że nie zanudziłam nikogo.Jeszcze raz serdecznie witam i pozdrawiam ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jolu ;) Bardzo się cieszę, że jesteś z nami tutaj na forum. Do miasta, w którym mieszkasz mam pewien sentyment ;) Dziękuję Ci za wszystkie Twoje przepisy, którymi się z nami tutaj dzielisz, i czekam na jeszcze ;) Serdecznie pozdrawiam Ciebie Jolu i całą Twoją rodzinę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.