Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Jolanta

Smok Wawelski

Rekomendowane odpowiedzi

SkladnikiNa ciasto: 30 dag maki 1 kostka margaryny 10 dag cukru 4 jaja 3 lyzki kwasnej smietany 1 lyzeczka proszku do pieczenia 1 opakowanie cukru waniliowego 1 sloik dzemu kwasnego 25 dag bakalii Masa budyniowa mysle, ze kazdy ma swoja wyprobowana ;) Wykonanie: Make przesiac z proszkiem do pieczenia,dodac margaryne i posiekac nozem, nastepnie dodac cukier puder,zoltka,smietane.Ja wszystko wyrabiam mikserem.Ciasto podzielic na dwie czesci. Potrzebne sa dwie jednakowe blaszki, ktore wylozyc papierem do pieczenia.Ciasto rozprowadzic.Na ciasto wylozyc polowe sloika dzemu a na to wylozyc tez powlowe ubitej piany z bialek z 2 lyzkami cukru,a na koniec wysypac polowe bakali.Piec na zloty kolor ok 20 min w temp 180*. Dla wyjasnienia wszystko dzielimy na pol,czyli ciasto, dzem,ubita piane z bialek i bakalie. Ciasto dobrze wystudzic przelozyc masa budyniowa,(o czyli ciasto-masa budyniowa-ciasto). Zdjecie dodam pozniej :) .

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mi przypomina Panią Walewską!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To mi przypomina Panią Walewską!

Masz rację Basiu, a jeszcze inna nazwa tego to 'pychotka' z książki 'Przepisy siostry Anastazji'
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszysto mozliwe ,ze ten przepis to Pani Walewska ja poprostu dostalam przepis pod ta nazwa.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziekuje Andy i Justynko :-D milo cie znowu widziec na forum widocznie to ciasto ma wiele nazw ale jednak chyba podobnie smakuje :-D .

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie siedzę i zajadam to ciacho. Ja je miałam pod nazwą Pani Walewska...Bardzo dobre - można sie nim zasłodzić :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Monilek mysle ,ze jak kazde ciasto jest slodkie :-D i nie taki Smok straszny jak go ''maluja'' ale za to smaczny :-D . Czy robilas wlasnie z mojego przepisu? U mnie chyba za szybko zniknelo ale jak kazde ciasto ktore robie ma ta zalete :-D .

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałam ten przepis juz wcześniej z książki "101 przepisów siostry Anastazji". U mnie też to ciasto szybko zniknęło (zresztą jak każde...). Rodzince bardzo smakowało. Pozdrawiam

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Smoka zrobiłam na Nowy Rok do piany dodałam kisiel wiśniowy z cukrem,bardzo smakuje mojej rodzince

post-4386-1231002449_thumb.jpg

post-4386-1231002474_thumb.jpg

• Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śliczne i z pewnością smaczne!!! Mmmmniam :)

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi