Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
teresap

Rolada Jabłkowa

Rekomendowane odpowiedzi

SPRÓBUJCIE !!!!!! 4 jajka 1/2 szk. cukru 3/4 szk. mąki 1 płaska łyżeczka proszku 5-6 dużych jabłek WYKONANIE Białka ubić z cukrem + żółtka + mąka z proszkiem. Jabłka obrać i zetrzeć tarce o dużych oczkach ? jak kto chce można osłodzić czy dać cynamon to już wedle uznania. Blachę wykładamy pergaminem koniecznie potem kładziemy jabłka + ciasto , wyrównać Piec na złoty kolor Po upieczeniu wykładamy na ścierkę Zdjąć pergamin Zwinąć w rulon i zostawić do wystygnięcia GOTOWE Jak ktoś chce można ozdobić bitą śmietaną lub wedle uznania ale zapewniam że jest DOBRA bez ozdób

post-6127-001982500 1305363243_thumb.jpg

post-6127-010266000 1305363261_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po raz pierwszy piekłam roladę razem z nadzieniem .Ciasto biszkoptowe bardzo delikatne .Do jabłek dodałam rodzynki i cukier waniliowy .Gotową polałam rozpuszczoną czekoladą .Piekłam na dużej blasze ,takiej z piekarnika .Dziękuje za przepis .Polecam .

post-6888-1192291652_thumb.jpg

post-6888-1192291689_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I ja sie właśnie zajadam tą roladą. Pierwszy raz w życiu udało mi się zrobić roladę :P Super pomysłowy sposób. Niestety moja nie doczeka się żadnej polewy. Gorąco polecam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcę się upewnić.Najpierw jabłka na blachę a potem ciasto? :sad: Jakie wymiary blachy ? :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jest, najpierw jabłka na blachę a potem ciasto. Ja blaszkę wyłożyłam papierem do pieczenia, nie smarowałam niczym. Bardzo ładnie odkleił się od jabłek. Blaszkę miałam o wymiarach 36 na 25 cm.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Upiekłam dzisiaj i jestem zachwycona. Rewelacja, moje dziecko pałaszuje az mu sie uszy trzęsa, chyba jutro bede musiała druga upiec bo do wieczora nic nie zostanie. Super przepis szybki i baaardzo smaczny na 6 :sad: !!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pieklam dzisiaj ta rolade i jest znakomita. Wszystkim smakuje i do wieczora napewno jej nie bedzie, po prostu rewelacja. I jeszcze jedna zaleta, ze szybko ja sie robi tak jak szybko znika. Super przepis!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TA ROLADKA TO SUPCIO,wczoraj jak wróciłam z pracy upiekłam,bardzo szybko sie robi,ja piekłam 40min/180st/na termoobiegu ,dzieki za pzrepis

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć Teresap jak zawinąć ten biszkopt w ściereczkę czy ona ma byc zwinięta z tą roladą czy ma być tylko na wierzch i czy ma być sucha ta ściereczka nie wiem jak to zrobić bo nigdy nie piekłam rolad? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Temperatura pieczenia taka jak pieczesz ciasta ja mam tak zwany. zielony piecyk i tam nie ustawiam temperatury

Zawinięcie rolady ja to robię w ścierkę kuchenną

POZDRAWIAM i życzę smacznego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi