Skocz do zawartości

Druty, Szydełko I Inne Piękne Rzeczy...


kofik

Rekomendowane odpowiedzi

Kofik na kurs dziergania nie chodziłam, nauczyła mnie mama i w szkole też nas uczyli. Ja stale nie dziergałam i dużo korzystałam z ksiażek. Haft jest bardzo ciekawy bo dopiero na kursie nauczyłam się jak prawidłowo powinien haft wyglądać. Haftować powinno się na tamborku, jak nawlecze się nitkę to nie robi się pętelki na końcu, a lewa strona haftu nie może różnić się zbytnio od prawej. Jutro sprawdzę czy mam dziecięce wzory i napisz mi ile Twoja córeczka ma latek. Dorotko piękny bukiecik. Basiu dziękuję bardzo za podanie linku, Dorunia też mi podpowiedziała, wyszukałam jedną stronę i pisało po rosyjsku, czytać umię, pisać też nie zapomniałam, tyle lat co obowiązkowo było trzeba się uczyć to myślę że dopiero zapomnę jak sklerozę będe miała. Sąsiadka miała pąki nie bardzo rozwinięte, z tym można sobie poradzić, ona miała je polakierowane i srebrny kolor też miała. Ja nie wiedziałam że one są tak rozpowszechnione, dla mnie to była nowość. Dosyć długie miała i mówiła że łodygi włożyła w piankę. Musimy poczekać sporo czasu i zrobimy sobie bukieciki jakie tylko będziemy chciały. Dorotki też bardzo mi się podoba bukiecik. Doruniu daj znać jaki okres one wytrzymują do wymiany. Basiu jeszcze raz dziękuję i muszę się położyć spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam -dziękuję za linki ,przydadzą sie ,bo jak chce coś dziergać ,to zawsze jest problem z wyborem wzoru :grin: . Widzę ,że robótki, to nasza druga pasja ,po gotowaniu :P . Wklejam zdjęcie serwetki ,którą wyhaftowałam w zeszłym roku .Najgorsze jaest krochmalenie i prasowanie :evil: .Pozdrawiam !!

post-6888-1196587039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Nie miałam internetu dwa dni,dzisiaj dopiero czytam posty :evil: . Halinko ,co do krochmalenia to masz rację. Tylko nie lubię prasowania ,bo serweta jest dość duża,metr na metr i nie mieści sie na desce.Ja zawsze pod spód kładę ręcznik frotte,wtedy haft sie uwypukła podczas prasowania. Teraz przed świętami, czeka mnie ta czynność :grin: Agnieszko , w moich zbiorach mam jeszcze serwetki haftowane i szydełkowane.Postaram sie znowu coś wstawić :P Pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :P Własnie postanowilam uczyc sie robic na drutach, ale zanim sie zbiore to pewnie troche minie. Może jak tu będe podziwiać Wasze dzieła, to będe miała mobilizacje. A narazie chciałam pochwalic sie serwetkami wykonanymi przez moją mame :grin: post-7676-1196810088_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne serwety,jak frywolitkowe! Ja teraz robię chrześnicy czapkę i szalik z tej pastelowej włóczki, od szala mi zostało. Czapkę to już trzeci raz zaczynam bo moja siostrunia podała mi takie wymiary że na mnie jest za duża a co dopiero na 4 letnie dziecko! Przy okazji wypróbowuję nowe modele,powiem wam,że fajnie wygląda ta z trzema rogami tylko robiona delikatniejszym ściegiem a nie takim ordynarnym ściągaczem jak na fotce. Szalik zaczęłam robić szydełkiem ,ten typu Boa ale choć fajnie się skręcał to był zbyt sztywny i zrobię tym ściągaczem angielskim bo mi się tak fajnie nim robi . Jak zrobię to cyknę fotki choć jak tak dalej będzie szło to nie wiem czy zdążę na te święta! :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słodziutka, brawa dla mamy. Czekam na Twoje prace, może coś pomozemy, zachęcimy?

Ja już mam na koncie szaliczek dla córkiDołączona grafika

Basiu kiedy ty masz na to wszystko czas, ja boje sie cokolwiek zaczynać, bo jak siądę do drutów to już za nic się nie zabiorę, a tu trzeba porządki robić ! Ale przed świętami obiecałam sobie kupić włóczki, żeby zaraz po świętach odetchnąć i zabrać sie za druty. A w planie mam takie cudo dla córeczkiDołączona grafika

Basiu, może coś znajdziesz dla swojej chrześniaczki, zdjęcie pochadzi stąd.

Mam duzo linków ze wzorami dla dzieci, ale te idą jak dla mnie na pierwszy ogień. Tyle, ze bede musiała siąść do słownika, zeby przetłumaczyć ile włóczki, bo sposobu wykonania nie ma(tak mi się wydaje). Może któraś z Was zna angielski i pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny szaliczek,a już o tej sukience nie wspomnę! Ja też chętnie zrobiłabym coś swojej Oli ale ona jest w takim wieku,że nic robionego nie chce,nawet z czapką był problem bo tylko nosem kręci,małpa jedna,nawet kupiłam taką różową włóczkę typu Trawka i też nie chce.A ten komplecik co robię chrześnicy to bez wzorów bo włóczka jest cieniowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://maranta.livenet.pl/forum/viewtopic.php?t=2783

Znalazłam świetną stronę z czasopismami po polsku. jestem w trakcie oglądania, tylko nie wiem czy dacie radę wejść bez rejestracji. Ale warto się zarejestrować- tam jest wielka skarbnica wiedzy nie tylko o drutach, tak jak smaczny...

Basiu a jak wygląda ta trawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.