Skocz do zawartości

Druty, Szydełko I Inne Piękne Rzeczy...


kofik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Dzis dopiero trafiłam na tę stronkę. Bardzo dobrze ,że ktoś wpadł na ten pomysł .Basiu i Kofik piękne wyroby z włóczki :D . Ino ten sweterek śliczny , a wzór widać dokładnie /podziwiam wrabianie wzoru w tej dwukolorowej wełnie /.Pamiętam, pamiętam te czasy ,że kupowało sie to ,co akurat rzucili do sklepu :) .Sama stałam w kolejce za śpioszkami dla córki ,a dostawało sie je tylko na książeczkę zdrowia. Dobrze ,że minęły bezpowrotnie :P . Dziękuję za ciekawe linki do stron z robótkami -wykorzystam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Halinko-doskonale pamiętam czasy anilany i wiskozy! :P

Sweterek bardzo pracochłonny zrobiłaś ale widać co trzeba! :)

Ja osobiście wyznaję zasadę-im włóczka bardziej ozdobna tym prostszy wzór i odwrotnie,jak włóczka gładka i jednolita to misterny ścieg bardziej widoczny.

Aga-o jakim kompleciku mówisz-o tej czarnej czapce?No tak-dokupiłam tę etolę i teraz jest prawie komplet,choć ta czapka jest bardziej matowa-jak jutro jeszcze dostanę Claudię to kupuję i szyję drugą czapkę a ta będzie dla córki albo do innego szaliczka ;-)

Jutro wreszcie skończę ten pastelowy szal bo już mi się ciężko robi -taki długi.Ale ja składam na pół i przekładam końce w środek a nie okręcam wokół szyi i musi być dość długi ;-) Za rękawiczki potem muszę się wziąć bo czarne gładkie sobie kupiłam i mam jeszcze włóczkę to coś wydziergam na nich aby pasowało. :D

Znalazłam jeszcze ciekawą STRONKę producenta włóczki,też ciekawe modele są do wydziergania,spodobała mi się ta oliwkowa czapka ze sweterkiem ale wzoru tego nie znam a uczyć mi się nie bardzo chce :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu wzór by był widoczny tylko jak mój syn wgrywał to za dużo zmniejszył zdjęcie. Jak będę miała trochę czasu to dodam fotkę, aż wstyd się przyznać bo nawet nie pamiętam jak zrobiłam połowę serwetki z Burdy i odłożyłam bo nie miałam żeby ją wykończyć tego samego koloru i chciałam zrobić dwukolorową, drugiego koloru też dodam fotkę. Ułożyło się w życiu inaczej, na punkcie robótek też miałam "konika". Co miesiąc kupowana była Burda na początku w j. niemieckim, książki na druty w oprawie grubej i cieńkiej, wydania igłą i nitką i dużo innych. Ukończyłam kurs haftu i nawet byłam na kursie szycia. W styczniu będę Wam dodawać fotki różnych bardzo ładnych wzorów kolorowych z książki, może będziecie zainteresowane jakimś wzorem, nie dodam tych prostych podstawowych. Wydania Diany też mam, ale są bardzo stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj figielku, ciesze się ze nas odwiedziłaś, mam nadzieje ze będziesz do nas zaglądac i może pochwalisz sie swoimi pracami? Halinko, ja też chciałabym zrobić sobie jakiś kurs, zawsze chciałam coś dziergac, wyszywać, ale nie miał mi kto pokazać i zarazić tą pasją.Zawsze tkwiły we mnie wspomnienia ze szkoły, jak dziergałyśmy coś dla lalek , serwetki na szydełku czy szaliczek... A teraz w sumie to muszę zaczynać wsystko od nowa, i wszystkie informację szukam w internecie. Mam teraz w planach zrobienie sweterka dla mojej córeczki, prawymi oczkami, ze zwykłym ściągaczem. Mam dwa takie sweterki zrobione przez kogoś innego i będe sie na nich wzorować. Narazie to zastanawiam się nad kolorkami. pozdrawiam :P Basiu świetny ten komplet,ale mi się chyba nie uda bez maszyny zszyć takiej czapki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga-jak tam dzierganie?

Halinko-znalazłam link o RóżACH z jesiennych liści-nie mogłam sobie wcześniej wyobrazić tych kwiatów a cudne są!

Wprawdzie teraz za póżno na takie prace ale...przynajmniej link nam zostanie na póżniej :P

I dalej w tym temacie: TU i TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatuszki rewelacja, widziałam takie na żywo, a te kwiaty jako dodatki z linków Basi teżsą super. Ja też chciałam się zabrać za coś w rodzaju skrapbokingu, ale na chęciach się skończyło. Bardzo mi się takie rzeczy podobają, ale raczej przy mojej córce, która we wszystkim chce mi pomagać się nie da zrobić takich rzeczy. Dobrze, ze sie oswoiła z drutami i już nie chce mi ''pomagać''.

Mój szaliczek już zakończyłam,trochę za krótki ale już się niecierpliwiłam :P , ale da się owinąć. No i frędzelki, ale z braku sprzętu(muszę wszystko kupować, bo stare druty i szydełka oraz włóczki przepadły, albo ktoś wyrzucił i się nie chce przyznać :grin: ) będe robić w tygodniu. Wtedy wstawię zdjęcie.

Wklejam link, gdzie znajdziecie wiele ciekawych rzeczy i to po polsku (dziwne, że nie wkleiłamtego wcześniej :evil: ) abc robótek na drutach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super stronka! Ja skończyłam ten pastelowy szal i zaczęłam robić taki rudy z warkoczem na środku-szybko mi to idzie bo włóczka dość gruba :razz: No i strasznie fajnie robi się tym ściegiem niby angielskim-że też ja go wcześniej nie znałam,jak pojadę na święta do mamy to zaraz jej się pochwalę. Córka mnie prosi o mitenki i jak skończę szalik to jej machnę ,niech się dziecko cieszy choć to raczej zdobi nie grzeje :P a w poniedziałek idę po włóczkę -o ile mi się zechce :grin: A jak przeglądałam te linki o kartkach to sobie przypomniałam,że córka ma takie różne nożyczki,którymi wycina się ozdobne wzorki-chyba jej znajdę zajęcie bo już masa solna jest w domu wszędzie :P :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.