Skocz do zawartości

Druty, Szydełko I Inne Piękne Rzeczy...


kofik

Rekomendowane odpowiedzi

Basiu w poniedziałek pójdę do mojej mamy koleżanki, ona mieszka bardzo bliziutko mnie, pięknie robiła na drutach i na szydełku. Wydrukuję ten wzór i zobaczę czy się dogadam z nią bo ma wstawioną rurkę i wiem że już z domu nie wychodzi, po szpitalu była u syna, a latem widziałam ją na balkonie, rozmawiała ze mną ale nie wszystko zrozumniałam. Jak ją zastanę tak odrazu dam Tobie znać co załatwiłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Halinko-mam nadzieję,że idziesz po prostu w odwiedziny a nie po wzór :smile: :-) :P Wczoraj zrobiłam nieduży szaliczek z białej włóczki,splotem ażurowym-jak wyschnie po praniu to go pokażę. Teraz zaczęłam taki zielony szal z grubszej włóczki tylko pomysłów mi brak i co zrobię kawałek to pruję i robię innym wzorem ale chyba już mnie ogarnęło znudzenie bo nic mi się nie podoba,a jak coś się podoba to wzoru nie umiem. Macie może wzór typu "FALE"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu ja idę tylko w sprawie wzoru, u tej Pani byłam tylko dwa razy. Pierwszy raz to zaniosłam alakozję bo jak szła z kościoła zauważyła na oknie i jej się spodobała, drugi raz jej mąż do mnie dzwonił w sprawie Fundacji Polsko - Niemieckie Pojednanie i poszłam wytłumaczyć, a tak to rozmawiałam przy balkonie jej jak wyprowadzałam Dorę na spacer. Ja do niej mam dwie minuty drogi i pamiętam jak był towar na kartki to ona nawet w kolejce dziergała. Weznę kartkę i jak będzie wiedziała to napiszę, ona nie ma przez tą wstawioną rurkę głosu i jest od mojej mamy o rok młodsza. Moja mama by teraz miała 84 lata. Basiu napisz mi jak wzór "Fale" wygląda to może znajdę, ja tylko sobie go wyobrażam. U mojego taty zaczynają się tak duże zmiany zachodzić że nie mam głowy do myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Halinko...jesteś WIELKA!

Wzór na te fale jest taki ale nie dość,że niezbyt wyrażny przy tej włóczce to jeszcze nie wiem,czy jest prawidłowy,bo robiłam próbkę i lepiej wygląda przy oczkach prawych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu na fale nie jest trudny wzór i Ty już masz bardzo ładną wprawę, szkoda że nie mam czasu bo ja bym próbkę zrobiła i masz rację że to zależy od włóczki. Ten wzór co się chcę dowiedzieć to musi być drut zapasowy i trzeba krzyżować, przeczytałam o tym wzorze co nie prawidłową fotkę wstawiłam. Trzeba dokładnie wiedzieć jaką ilość oczek przerabiać i w jaki sposób i ile na zapasowy drut przełożyć i kiedy skrzyżować. Ten wzór jest bardzo ładny, ale jak dla nas to skomplikowany, jak by był opis wykonania to nie byłoby żadnej trudności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu, ja Ciebie podziwiam za upór, ja juz dawno dałabym sobie spokój, ale Ty i Halinka to takie niespokojne dusze, jak juz się za cos zabierają to do końca, mi brakuje takiej cechy...moje prace robótkowe stanęły w miejscu, nie zamawiam włóczek, bo boję się ze kupie nadarmo, ale pewnie jak z Wami troche popiszę to może sie zmobilizuję...

Elzuniu ja czekam na Twoją pracę, w zamian przesyłam link ze skarbnica wzorów i duzo innych pomysłów, może ktoś znajdzie cos dla siebie inspiracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko zgadza się my z Basią już takie jesteśmy i nie wmawiaj sobie bo to Cię zniechęca. Basiu ale miałam szczęście zastałam mamy koleżankę, za nim się przeprowadziliśmy do bloku to ona mieszkała w budynku obok nas. Ale się cieszyła bo sprawiłam jej małą niespodziankę, najwięcej się bałam tego że jej nie zastanę bo kiedyś ona leżała w szpitalu na biodro i chodzi o kuli. To wszystko dowiedziałam się od sąsiadki jak bardzo długo jej nie widziałam na balkonie. Powiedziała jak jeszcze nie będę wiedziała w sprawie tego wzoru to mam przyjść ale nie 2.01. bo w tym dniu zawożą ją do lekarza. Powiedziałam, myślałam że Pani może być u dzieci, kiwnęła tylko ręką, a ma dwóch synów, to jest naprawdę przykre i mówiłam że to nie dla mnie to wyjaśnienie. Myślę Basiu że zrozumiesz, jest to wzór angielski, zapasowego drutu nie potrzeba, tam gdzie oczka zaczynają iść pod spód to krzyżujesz, z lewej strony pod spodem przełożysz na prawą i będzie odwrotność. Ja Tobie piszę, a Ty napewno wiesz jak to się robi. Jak jeszcze coś będzie nie jasne to napisz a ja się przejdę do niej 3.01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kofiku dzuiękuje ci bardzo,co ja bym bez was zrobiła,nie miałam pojęcia o haftowaniu,wystarczyło że zajrzałam tu do was,no i już umiem,to znaczy potrafie cożś tam whaftować,beż twojej pomocy kofiku to raczej jest było by nie mozliwe,ja i komputer to czarna magia żeby coś znależć to musze nieżle się nagimnastykować,jest mi przykro że nie potrafie wam jakoś pomoc,mże jak już obtrzaskam się z tym kompem to i ja dorzuce cos od siebie,pozdrawiam oj zapomniałabym życze wszystkim,wszystkiego najlepszego w nowym roku dużo zdrówka i marzeń spełnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Halinko za wzór,w wolnej chwili będę kombinować! Cieszę się,że sprawiłaś radość sasiadce i przyjemnie spędziłyście czas. No i wszystkim z Was i każdej z osobna życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Zobaczcie co dzisiaj dostałam od przedstawiciela z tego czeskiego sklepu, Basiu a Ty też dostałaś?

Ładnie go poprosiłam, obiecałam zareklamować sklep i teraz naprawde łatwiej coś wybrać, zwłaszcza ze nie mają drogo. Dostałam też zamówioną na allegro gazetkę ABC robótek ręcznych, bo to co znalazłam w internecie jest słabo widoczna.

Więc zamawiam włóczki i zabieram sie za pracę.

Basiu a ten warkocz jest ładny i poraz kolejny brawa za umiejętności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz tylko wybierać i przebierać możesz,oczopląsu dostałam wśród tej ilości,normalnie wszystko chciałoby się mieć!A mnie to nie przysłali,nawet nie odpisali-ale ja mam cały karton włóczki i jeszcze w szufladzie a najgorsze,że już mi się nudzi...no ale jak do czapki podchodziłam ...uwaga...sześć razy...ale zrobiłam...jedną córce a potem sobie...z tej czerwonej,igiełkowej włóczki. Chyba zacznę kupować jakieś gazety po polsku,jakaś Sandra czy podobne,choć niektóre wzory mają takie dziwne opisy a w sumie sploty okazują się łatwe. Wiecie co-ten wzór co pokazałam próbkę to jest dwustronny...na szalik super! Tylko ja robiłam na prawej stronie oczka prawe przekręcane/drut wkłuty w oczko od góry/ a po lewej stronie normalny prawo-lewe.Zaczęłam już robić szalik i...na próbce mi wyszło a potem nie chciało,znowu prułam ze trzy razy ale zaczęłam-do rozdzielania przed splotem warkocza trzeba nabrać oczka od prawego a skończyć oczkiem lewym-przełożyć na zapasowy drut i wtedy nie trzeba zamieniac oczek bo wychodza na przemian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłam sobie książkę 450 ściegow na drutach z KDC,jeszcze książkę o kwiatach doniczkowych i o...wielkich zboczeńcach i kanibalach-lubię takie sensacje! Jest też książka MODNE SWETRY DLA DZIECI-wiem,że któraś z Was pytała o coś takiego,za 19.90 z kolorowymi fotkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.