Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
mart

Cynamonowe Poduszeczki Drozdzowe

Rekomendowane odpowiedzi

Przepis pochodzi z cincin. Buleczki przepyszne, popijane mlekiem mniam... Ja robilam bez rozczynu, czyli wszystkie sypkie skladniki wrzucilam do miski dodalam plynne i wyrobilam ciasto, oryginalny przepis : 1/2 szkl mleka 3 łyżki wody 1 duże jajko 1 i 1/2 łyżki roztopionego masła szczypta soli 2 1/4 szkl mąki 3 łyżki cukru 1 i 1/4 łyżeczki suszonych drożdży 1/3 szkl cukru 1/2 łyżeczki cynamonu 2 łyżki roztopionego masła Drożdże rozpuścić w wodzie i odrobinie mleka, wymieszanej z 1 łyżką mąki i 1 lyżką cukru. Odstawić na kwadrans. Resztę mąki wymieszać z solą. Wyrobić ciasto, dodając do mąki resztę mleka, cukru, jajko, rozpuszczone drożdże i na koniec roztopione masło. Zostawić przykryte do wyrośnięcia na ok.1 godz. Tortownicę wysmarować masłem i wysypać bułką tartą. Wymieszać cukier z cynamonem. Wlać rozpuszczone masło do małej miseczki. Natłuszczonymi dłońmi wyjąć ciasto na wysypany mąką blat. Lekko wyrobić. Podzielić na ok. 18-20 równych części, z których uformować małe kule. Zanurzać każdą kulę w rozpuszczonym maśle, a następnie obtaczać ze wszystkich stron w cukrze z cynamonem. Układać w jednej warstwie w tortownicy, tak aby było między bułeczkami odrobinę przestrzeni (ale mogą się trochę stykać, jak urosną - połączą się, mimo to po upieczeniu będą się bardzo łatwo oddzielać) . Zostawić do ponownego rośnięcia na ok.30 min. Piec w piekarniku nagrzanym do 190 stopni przez ok. 30 min.

post-11358-1277294722,9755_thumb.jpg

post-11358-1277294731,1876_thumb.jpg

post-11358-1277294740,0289_thumb.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiłam z bardzo podobnego przepisu, są genialne. Można je jeść z dżemem lub po prostu same popijając mlekiem. U nas zniknęły jeszcze ciepłe :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czytając wszystkie odpowiedzi zapragnęłam sama zrobić te bułeczki, oczywiście nie o tej godzinie, bo domownicy chyba by mnie pozabijali:). Nie wiem czy mi wyjdą, bo niestety jeszcze żaden z przepisów który ma w sobie drożdże mi nie wyszedł... Ale spróbować mogę prawda? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiście, że spróbować można, a nawet trzeba ;) bo poduszeczki wyglądają przepysznie, a przepis wydaje się być łatwy, powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj od rana zajmowałam się pieczeniem cynamonowych poduszeczek i ku mojemu zdziwieniu wyszły mi!!! Są bardzo mięciutkie i puszyste, a dodatkowo smaczne!! Polecam wszystkim ten przepis:) post-28615-0-57707800-1350994859_thumb.j Moje dzisiejsze dzieło!! http://tanioprostoismacznie.blogspot.com/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi