Skocz do zawartości

Pewne Sposoby Na Wyrośnięty Biszkopt


Dorota

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarza się wam, że biszkopt wygląda jak wymoczek?? Mi również. Jak tego uniknąć? Piszcie. Co uważacie za najważniejsze? Temperaturę pieczenia? Długość czy sposób ubijania? Wyciągać od razu po upieczeniu czy zostawić troszkę w piekarniku? Jak w ogole ubijacie biszkopt? Białka osobno? Który sposób jest lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyprobowany sposob na biszkopt...zawsze sie udaje.Ubijam 5 białek ze szklanką cukru i cuk. wanil. na sztywno>pare minutek i jest gotowe.Dodaję żółtka i jeszcze chwile ubijam.Na sitko wsypuję 1 szkl. mąki(zawsze poznanska),1 łyzke mąki ziemniaczanej,1łyzeczke proszku.przesiewam wprost do masy jajecznej ,dodaje łyzke octu i mieszam.Nie zdazylo sie jeszcze zeby sie nie udał.Pieke ok poł godz...pozdrawiam....Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Biszkopt robię prawie tak samo jak Agnieszka , tylko nigdy jeszcze nie dodawałam octu .

Ważne jest żeby po dodaniu mąki , wymieszać ciasto łyżką - nie mikserem http://www.smaczny.pl/forum//public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_exclaim.gif

Kiedyś mieszałam mikserem do samego końca , no i biszkopt był czasem tak cieńki jak pergamin na którym go piekłam :D

Kiedyś koleżanka udzieliła mi tej rady - odkąd nie mieszam po dodaniu mąki ciasta mikserem , biszkopt zawsze się udaje .

Biszkopt wylewam na pergamin , wkładam zawsze do nagrzanego piekarnika a po upieczeniu od razu wyjmuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja najpierw ubijam do białości żółtka z cukrem i dodaję kilka łyżek ciepłej wody w trakcie ubijania.Następnie dodaję mąkę z proszkiem do pieczenia i mieszam mikserem.Na końcu dodaję wcześniej ubite białka i delikatnie mieszam łyżką. :) Choć biszkopt zazwyczaj lekko opada to i tak po upieczeniu nie wyciągam go odrazu ale zostawiam żeby ostygł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wypróbowałam jeszcze jeden świetny sposób,,,radze też spróbować.Otóżbiałka ubijam z cukrem a do żółtek dodaje proszek do pieczenia i łyzke octu...wymieszam i zostawiam na chwile aby to coś zburzyło sie ...podobnie jak drożdzei dodaje do ubijanej piany...i dalej jeszcze chwile ubijam przez chwile..a pózniej dodaje mąke...tak jak zwykle itd....radze wypróbowac...biszkopt wychodzi super....i mało opada...pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Białka ubić na sztywną pianę, w trakcie ubijania dodawać po trochu cukier.potem dodać żółtka, na koniec dodać przesianą mąkę zmieszaną z łyżeczką proszku do pieczenia. Ciasto wylać na blachę posmarowaną margaryną i oprószoną mąką. Piec aż się zarumieni (ok 1/2 godz). Otworzyć piekarnik nie wyciągać odrazu. Jajka na biszkopt muszą mieć temp pokojową !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

hejka!Robie to tak i wychodzi zawsze.Ubij 4 lub 5 białek na sztywno ze szklanką cukru.Nadal miksując wrzucaj kolejno żółtka.Schowaj mikser! Przygotuj w szklance 3 łyżki mąki ziemniaczanej i dopełnij zwykłą mąką.Dodaj łyżeczkę proszku do p[ieczenia.Wymieszaj sypkie produkty np.w miseczce wsyp do ubitych białek i wymieszaj ręką!!!!Oczywiście czystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Biszkopt(duży i mały) Składniki: Duża porcja: Mała porcja: - 6 4 jajka - 1,5 1szkl cukru - 6 4 łyżki oleju - 1,5 1 szklanka mąki - 1,5 1 łyżeczka proszku do pieczenia Sposób przygotowania: Białka ubić z cukrem, dodać resztę składników. Wstawić do nagrzanego do 100° piekarnika, a piec w temperaturze 200° około 40 minut. wszystko zawsze mieszam mikserem, i jeszcze nie zdarzyło mi się zeby nie wyrósł, albo opadł i został tzw. "trep" :) ;) życze powodzenia i pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maciekchudy

Pyszny biszkopt wychodzi jeśli zamiast pszennej mąki da się skrobie kukurydzianą.Wpadłam na to przed laty gdy miałam dzieci na diecie bezglutenowej, i nie mogły jeść produktów zbożowych.Wtedy była w sprzedaży majzena tj. czeska skrobia kukurydziana. Teraz jej nie widziałam ale może jest w sklepach ze zdrową żywnoscią, lub też pod inną nazwą. Bardzo polecam, ciaso wychodziło wspaniałe ,lekkie i to bez dodatku proszku do pieczenia.Halina.wa żona maćkaszczupłego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a moj przepis na dobry biszkopt zamieściłam przy przepisie na tort serowy a oto on: 6 jaj, 5 łyzek cukru, 5 łyżek maki tortowej, 1łyżka mąki ziemniaczanej, szczypta soli, sok z pół cytryny, cukier waniliowy, 1/2 łyżeczki proszku do pieczenia. Zółtka, cukier waniliowy, 4 łyżki cukru cukru - ubijamy na puch ok. 5 min., dodajemy sok z cytryny i delikatnie i stopniowo mieszamy z przesianą 3 krotnie mąką z proszkiem do pieczenia. Ubijamy pianę, dodajemy resztę cukru. 1/3 ubitych białek dodać do ciasta, lekko wymieszać następnie dodać resztę ubitych białek i ponownie delikatnie wymieszać drewnianą łyżką lub ręką (aby ciasto nie straciło puszystości). Wysmarować boki tortownicy(dna - nie) wyłożyć ciasto. Wstawić do piekarnika nagrznego do 180 oC, piec ok. 40 min. Po upieczeniu foremkę odwrócić do góry dnem i postawić brzegiem na 3 szklankach(aby nie opadł) i pozostawić do wystudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.