Skocz do zawartości

Tiramisu


cyga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chciałabym podac przepis na tiramisu, sprawdzony przepis, smakuje wybornie ale raczej dla smakoszy kawy: TRAMISU 320 g sera mascarpone 8 zółtek 8 łyżek cukru cukier waniliowy 2 opakowania biszkoptów, lub biszkopt pieczony 1,5 szkl śmietanki kremówki 30% 6 łyżek likieru Amaretto (likier migdałowy) 6 łyżek mielonej kawy śmietanfix1 opakowanie i gorzka czekolada tabliczka żółtka utrzeć z cukrem i cukrem waniliowym, dodać ameretto i połowę kawy. Połączyć z mascarpone. Schłodzoną śmietanę kremówkę ubić i połączyć z pozostałą masą. Czasem krem może wyjść rzadki (to zależy od wielkości żółtek) wtedy należy dodać śmietanfix i ubić razem z kremem. 1,5 łyżeczki kawy zaparzyć szklanką wody. Wystudzić w naparze maczać biszkopty i układać na spodzie płaskiego naczynia jeden obok drugiego. Biszkopty przykryć warstwą kremu. Na wierzch nałożyć następną warstwę biszkoptów i kremu, aż do wyczerpania, na wierzchu powinien być krem, wyrównujemy go. Posypać resztą kawy. Deser wstawić do lodówki podawać schłodzony. Pomiędzy warstwy można dodać startą gorzką czekoladę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja robię tiramisu trochę inaczej, nie będę w tej chwili wdawać się w szczegóły. Odpowiadam w sprawie serka. Ja używam innych serków ze względu na cenę i również smak prawdziwy mascarpone jest dla mnie za mdły. Używam naszych homo ale bardzo ważna jest konsystencja, która musi być w rodzaju almette a nie czasami danio. Homogenizowany ale o zwartej "kredowej" konsystencji, tym bardziej że jak zauważyła autorka utarcie żółtek z cukem dodatkowo rozluźnia krem. Ja dodaję do śmietany żelatynę, bo nie lubię jak mi krem wycieka bokami. I z tym moczeniem biszkoptów też proponuję nie przsadzać, zwłaszcza tych typowych do tiramisu "szampańskich" szybko piją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja robiłam tylko z mascarpone, ponieważ dostałam ten przepis od koleżanki z Włoch i chciałam żeby było wszystko tak jak w przepisie, ale jedna z moich znajomych użyła świeżego twarogu zmiksowanego w melakserze z niewielką ilością kremówki (sam twaróg był za gęsty) i twierdziła że było dobre. Nie sprawdzałam tego sama., tak więc nie mogę ręczyć za efekt. pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Homogenizowany ale o zwartej "kredowej" konsystencji, tym bardziej że jak zauważyła autorka utarcie żółtek z cukem dodatkowo rozluźnia krem. Ja dodaję do śmietany żelatynę, bo nie lubię jak mi krem wycieka bokami. I z tym moczeniem biszkoptów też proponuję nie przsadzać, zwłaszcza tych typowych do tiramisu "szampańskich" szybko piją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rodowita włoszka" ja też jadam ten deser zazwyczaj u rodowitych włoskich restauratorów i przygotowują go raczej w formie do krojenia na porcje. Proszę zauważyć reprezentujemy na forum różne regiony Polski i jaka różnorodność dań, smaków i sposobów serwowania, myślę, że we Włoszech jest podobnie. A tak w ogóle to w tiramisu nie chodzi ani o pucharek ani o żelatynę, to deser afrodyzjak jego nazwa oznacza "podnieść mnie" a o jaki rodzaj podnoszenia chodzi niech już każdy sobie sam dośpiewa, czy o podniesienie na duchu czy inne... stąd duża ilość żółtek, kawy, która jak wiadomo podnosi ciśnienie krwi no i likieru migdałowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.