Skocz do zawartości

Poszukuje Przepisu Na Serniczki SmaŻone :)


ulinek77

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

kiedyś kupowaliśmy w naszym przyzakładowym sklepiku - to były takie smażone na patelni serniczki - pyyyyyyyyyychotka - aż mi na myśl przychodzą te smaczne chwile - pomocy - może ktoś jednak zna ten przepis !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-);-):D:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulinek podaję przepis na serniczki, myślę że o ten przepis Tobie chodzi. Ten przepis znalazłam w książce z kartkami pożółkłymi która ma już przeszło 40 lat 40 dag twarogu 10 dag bułki tartej 5 dag cukru 2 jajka 5-6 dag tłuszczu do smażenia 10 dag śmietany sól, wanilia. Twaróg dobrze odciśnięty przepuścić przez maszynkę. Utrzeć z żółtkami i cukrem na jednolitą masę, dodać miąższ z wanilii. Ubić pianę, kłaść partiami na masę serową, przesypując przesianą bułką tartą. Ciasto wyłożyć na stolnicę, wyrobić i rozwałkować. Wykrawać dużą szklanką placuszki, otaczać je w bułce tartej. Smażyć z dwóch stron na tłuszczu na złoty kolor. Nic nie pisze o śmietanie i teraz nie wiem czy smaruje się po upieczeniu, czy się dodaje do ciasta, Ty napewno będziesz wiedziała, muszę je też zrobić jak tak je zachwalasz bo ja ich nie robiłam. Bułki tartej myślę że nie potrzeba przesiewać, bo w sprzedaży jest bardzo drobno mielona, a zamiast miąższu myślę że można dodać cukier waniliowy, a Ty co na to?. Ulinek ja jeszcze mam przepis na "Mądrzyki" to są placuszki z twarogu i przepis na racuszki z twarogu. Pozdrawiam serdecznie i oby to był ten przepis. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to chodzi - jeszcze co prawda nie wiem na pewno czy to to - ale wygląda na te moje ukochane serniczki :-) Barrrrrrdzo dziękuję. A jesli masz przepis na te " MąDRZYKI" to poprosze i z góry dziekuję -no i oczywiście polecam serniczki - RREEWWEELLKKAA!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mądrzyki 40 dag twarogu 15 dag mąki 5 dag cukru 2 jaja 5-8 dag tłuszczu do smażenia 5 dag marmolady 1 cukier waniliowy, sól Twaróg dobrze odciśnięty przepuścić przez maszynkę. Utrzeć z żółtkami i z cukrem na jednolitą masę. Dodać pianę z białek, mąkę, sól i zagnieśc ciasto. Rozwałkować, wykrawać dużą szklanką placuszki, pośrodku nakłuć i nałożyć marmoladę. Smażyć z dwóch stron na tłuszczu. Podawać na ogrzanym półmisku, posypane cukrem waniliowym. Ulinek nie otrzymałam odpowiedzi co zrobić z śmietaną co jest podana w przepisie na serniczki, Ty je konsumowałaś to najlepiej wiesz. Serniczki napewno zrobię. Ta moja książka nie posiada orginalnej okładki, ale z boku pozostało że jest to kuchnia jarska. Pozdrawiam. ina12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Ulinek nie otrzymałam odpowiedzi co zrobić z śmietaną co jest podana w przepisie na serniczki,

Ty je konsumowałaś to najlepiej wiesz. Serniczki napewno zrobię.

ina12

No i ina12 nie doczekała się odpowiedzi, jaką rolę ma pełnić śmietana w tych serniczkach. :/

Otóż śmietaną serniczki się polewa. Śmietaną z dodatkiem cukru.

Akurat pochodzę z Podlasia, a serniczki, to chyba danie regionalne tamtych stron. Pamiętam je z barów mlecznych w dzieciństwie... Teraz też są dostępne, np. w barze koło ratusza (Białystok, nie pamiętam jak się nazywa ta ulica). Podają je z samą śmietaną albo z dodatkiem brzoskwiń. Pyszne są w każdej wersji. Mmmm... Zaraz je sobie zrobię. Choć te domowe nigdy nie wyszły tak pyszne, jak te barowe :) Nie wiem, jaka jest tajemnica :sad:

Edytowane przez lasuchowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.