Skocz do zawartości

Śliwkowiec!


Dorunia

Rekomendowane odpowiedzi

ciasto zrobilam tydzien temu, bylo bardzo pyszne. Kiedys robilam bardzo podobne ciasto tylko z 4 jaj, ale nie bylo takie puszyste jak to. Co do tych nieudanych wypiekow niektorych osob, to moze nie macie po prostu daru do robienia takich ciast. Mi np nie wychodza murzynki, pierniki, ciasto do wz-teki robilam 2 razy i tez nie wyszlo, niektorzy nie potrafia drozdzowego. Tak to juz jest, malo kto jest fachowcem we wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja ostatnio upiekłam śliwkowca.Wyszedł bardzo smaczny i nawet po 2 dniach nie jest suchy.Przy pieczeniu jest bardzo ładny zapach.Jedyny mankament to to,że śliwki opadły mi na dno i trochę wierzch mi się spiekł,gdyż musiałam dłużej go piec,bo w środku był nie dopieczony.Mimo tego ciasto jest pyszne.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bikierowa masz rację,że nie wszystkim wszystko się udaje... Marzycielko cieszę się,że ciasto smakowało :-) Ja piekę to ciasto już od kilku lat i też czasem śliwki mi opadną na dno i trochę się spiecze spód,ale mimo to piekę go nadal,bo jest proste i smaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

A mój śliwkowiec właśnie w piekarniku :razz: Ciekawa jestem co z niego będzie, bo te śliwki dużo soku puszczają :razz: Piecze się dopiero 10 minut a już czuć fajny zapaszek 8) Dałam nieco ponad pół kilo czerwonych śliweczek (malutkie, duużo roboty z pesteczkami), mam nadzieję że mi nie utoną w tym cieście, na razie się trzymają (ciasto miało dobrą konsystencję) :razz: Jak tylko uruchomię aparat (z niewiadomych przyczyn nie chce działać) to prześlę zdjęcia :P p.s dziś w ogóle mam dzień śliwek bo robię jeszcze nutellę śliwkową i chyba zrobię jeszcze zwykły dżem :lol: --- edit: No, zrobione. Aparat udało się uruchomić. Oto i zdjęcia mojego śliwkowca. Aha, ważna sprawa - jak ktoś ma tak mocny piekarnik jak ja, wystarczy niższa temperatura, włożenie pergaminu pod ciasto (przed wylaniem) albo przykrycie go folią podczas pieczenia. 180 na mój piekarnik z termoobiegiem to za dużo - 150 by wystarczyło. A, i nie powinno się zostawiać ciasta po upieczeniu w piekarniku, bo uschnie i będzie twarde. (babcia mi powiedziała, uznałam że warto napisać :))

post-8876-1218186171_thumb.jpg

post-8876-1218186222_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Doruniu wczoraj upiekłam twojego śliwkowca i to właśnie ze śliwkami-właśnie zrobiłam sobie kawki i zajadam mały kawałeczek. Robiłam go już z wiśniami i malinami -zawsze jest smaczniutki ale mnie zachwycił właśnie z malinami -wspaniały smak i jaki aromat-polecam. Fotki dołącze póżniej bo nie mam w tej chwili aparatu-dzięki jeszcze raz za szybki przysmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.