Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Dorunia

Śliwkowiec!

Rekomendowane odpowiedzi

Składniki: -2 szkl.cukru -7 jajek Zmiksować i dodać: -3 szkl.mąki -1 łyżeczka proszku do pieczenia -olejek śmietankowy -6 łyżek oleju Dodać do zmiksowanych jajek z cukrem i wylać na blaszkę.Na ciasto ułożyć 1/2 kg śliwek bez pestek. Piec około 40-50 minut w temperaturze 180 st. SMACZNEGO :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Doruniu za fajny przepis na ciasto ze śliwkami , w najbliższym czasie je upieke , bo sezon na śliwki trwa i trzeba go wpełni wykorzystać. :) :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj będę robiła to ciasto,ale zamiast śliwek dodam wisienki,potem dodam zdjęcie i napiszę,czy z wiśniami jest równie dobre jak ze śliwkami :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już ciasto jest gotowe...z wisienkami jest też smaczne bardzo...dałam więcej niż 1/2 kg.wiśni,ale za to musiałam piec nie 30 min. tylko 50 min. Obiecane fotki:

post-2690-1183471034_thumb.jpg

post-2690-1183471050_thumb.jpg

post-2690-1183471087_thumb.jpg

post-2690-1183471111_thumb.jpg

post-2690-1183471134_thumb.jpg

post-2690-1183471150_thumb.jpg

post-2690-1183471168_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciacho piekne!!!! Bardzo apetycznie wygląda. :wink: :) :roll: Spróbuje i ja zrobić tylko mam pytanie ile to jest więcej tych wiśni 70dkg wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Aga w przepisie jest 50 dkg.i wystarcza w zupełności więc 70 dkg.będzie w sam raz...będzie je po prostu bardziej widać i czuć w cieście. Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Piękne ciasto Dorunia,takie apetyczne i kuszące i wcale przy nim nie ma pracy . Jutro będę miała wiśnie to spróbuję zrobić i oczywiście podziele się wiadomościami o efekcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za miłe słowa...Elu upiecz ciasto jest ono bardzo łatwe do zrobienia(ja tylko takie piekę bo nie umiem za bardzo piec),a smakuje bardzo wyśmienicie. Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi