Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Dorunia

Sernik Czarno Biały

Rekomendowane odpowiedzi

Dorunia sernik smakował, ja napisałam że w niedzielę go dopiekłam i masa serowa się ściągła i dlatego mogłam dodać zdjęcie bo już był udany. Wpadłam na taki pomysł i się dziwiłam że mi sie udało, to było na chybił, trafił. Dopisuję że na zdjęciu wyszedł kremowy a w rzeczywistości masa była jaśniejsza. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Halinko bardzo się cieszę,ja chyba nie doczytałam do końca i dlatego taka gafa,ale to nic najważniejsze,że ciasto wyszło i smakowało. Pozdrawiam :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorunia sernik smakuje aż za bardzo bo już dużo zniknęło-pomimo tego że ciepły jeszcze. Jest bardzo delikatny w smaku,pachnie wspaniale ,no po prostu pyszota. Radziłaś Doruniu ,żeby nie robić z serków z biedronki a ja właśnie z nich zrobiłam bo dopiero dzisiaj doczytałam,ale to nic nie popsuło. Wystawiam 5 i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zawsze piekłam z innych serków i do tych się przyzwyczaiłam i jak zrobiłam z serków z biedronki to on był po prostu inny w smaku,ale również smaczny.Bardzo się cieszę Elu,że smakował i dziękuję za ocenę. Pozdrawiam :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Upiekłam sernik,ale w tortownicy,a nie na blaszce...jest smaczniutki jak zwykle,ale musiałam go piec dłużej i jeszcze z przygodami,bo chyba z sernika nakapało mi do piekarnika i zadymiło całe mieszkanie więc musiałam takie nie upieczone wyjąć,umyć piekarnik i wstawić do dalszego pieczenia sernik,ale udał się :-D

post-2690-1186075760_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorunia ja piekłam go w tortownicy ale u mnie troszeczkę musiało wykapać tłuszczu i tylko trochę się dymiło jak otworzyłam drzwiczki do sprawdzenia. To dopiero ładną przygodę miałaś, ja napisałam że na drugi dzień go dopiekłam i też doszedł do siebie i był udany. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przygodę miałam masz rację Halinko,ciasto włożyłam do piekarnika i siedziałam na smacznym i mąż siedział razem ze mną w pokoju i oglądał telewizję i jak wyszedł do kuchni to mówi,ale zadyma się nam zrobiła z piekarnika...w pierwszej chwili to myślałam,że ciasto się spaliło,ale jak otworzyłam drzwiczki to zobaczyłam,że to nakapało z ciasta i się tak smaży :-D Pierwszy i ostatni raz piekłam ten sernik w tortownicy...na blaszce zawsze piekę go 1 godzinkę i wyłączam piekarnik :-D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doruniu skorzystałam z Twojego przepisu i upiekłam ten serniczek. Wyszedł przepyszny oczywiście daje mu 5. Ponieważ uwielbiam serniki z owocami dodałam maliny. Serki były z Biedronki i nie mam nic do zarzucenia. Pozdrawiam i dziękuję za przepis.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nigdy nie robiłam z dwóch porcji,ale myślę,że ciasto sobie poradzi tylko wydłuży się czas pieczenia :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje za szybką odpowiedz Doruniu :grin: też sądze ze czas pieczenia będzie musiał być wydłużony jak go zrobię to napiszę co wyszło mi z podwójnej porcji pozdrawiam :grin: :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.Piekłam serniczek w sobotę.Pycha.Kupiłam serki Danio( 2 po 400 g).Też mi wyszedł ciemniejszy.Muszę na drugi raz na wierzch zostawić mniej tego ciemniejszego ciasta niż na dół,albo wziąć więszą blaszkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi