Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
Dorunia

Sernik Czarno Biały

Rekomendowane odpowiedzi

CIASTO; -3 szklanki mąki -1 palma -1 szklanka cukru -3 łyżki kakao -3 żółtka -1 łyżeczka proszku do pieczenia Utrzeć palmę z cukrem,dodać żółtka oraz mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia,na końcu dodać kakao,wyrobić ciasto,podzielić na 2 części i włożyć na chwilkę do lodówki(nie koniecznie) MASA; -4 serki homogenizowane waniliowe -3 żółtka -1 1/2 szklanki cukru -3/4 kostki palmy -1 budyń śmietankowy -piana z 6 białek Utrzeć palmę z cukrem,dodać żółtka,serki i budyń.Ubić pianę z białek i połączyć z masą.Jedną część ciasta rozłożyć na blaszce,wlać na to masę serową i na masę pokruszyć drugą część ciasta.Piec około 50 min.w 190 stopniach. SMACZNEGO

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doruniu sernik wygląda rewelacyjnie mószę koniecznie wypróbować dam Ci znać . Pozdrawiam Wiolka. :oops: :oops: :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzisiaj piekę ten sernik,bo mąż ma imieniny i weźmie do pracy,żeby poczęstować koleżanki i kolegów...wszystko zrobiłam według przepisu tylko na wierzch posypałam posiekanymi orzeszkami...potem wstawię fotki :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A serków z jakiej firmy użyłyście? Aha i w przepisie pisze ze mają być 4 opakowania - ale o jakiej pojemnosci ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A serków z jakiej firmy użyłyście?

Aha i w przepisie pisze ze mają być 4 opakowania - ale o jakiej pojemnosci ?

Ja używam serków z Grudziądza,ale u Was może ich nie być to dodaj obojętnie jakich tylko nie tych z Biedronki...raz z nich zrobiłam i nie był smaczny.Serki mają mieć po 200 gram każdy.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doruniu to ciasto na spód jest ucierane czy kruche?

Edytko to jest ciasto ucierane,chociaż ja urabiam go rękoma i potem rozkładam na blaszkę na to masa serowa i znowu kawałeczki ciasta.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale smakowitości,aż ślinka cieknie.... Miej litość Doruniu nad nami ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Doruniu sernik ekstra, czy my damy radę przejść na dietę. Dorunia jeżeli zdecydujemy się to będziemy tylko oglądać fotki i się oblizywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Reniu tego sernika nie jadłam wczoraj,bo mąż wziął go do pracy bo miał imieniny,ale tę babkę to jadłam i to aż dwa kawałki ;) Halinko masz rację,jak przejdziemy na dietę to będziemy tylko oglądać foteczki ciast i ślinić się na ich widok :) Pozdrawiam i zachęcam do upieczenia tego sernika,bo jest smaczny :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi