Skocz do zawartości

Placek ChŁopski


apsik

Rekomendowane odpowiedzi

CIASTO 50 dag mąki 1 margaryna 5 dag drożdży rozprowadzonych w 4 łyżkach mleka 2 całe jaja 5 żółtek 3 łyżki cukru 2 łyżki kwaśnej śmietany Mąkę posiekać z margaryną,dodać drożdże ,jaja i cukier.Zagnieść ciasto i podzielić na 4 części[jedna ma być większa].Większą część rozwałkować,wyłożyć dno i boki blachy,posmarować powidłami lub dżemem,następnie drugie ciasto i na nie masę orzechową.Na masę następne rozwałkowane ciasto,znowu dżem i na to ostatnia warstwa ciasta.Przy nakładaniu placków na masy należy dokładnie dociskać brzegi i nakłuć widelcem.Tak przygotowany placek odstawić do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na około 2 godz.[przykryć ściereczką aby placek się nie wysuszył]Wyrośnięty placek posmarować jajkiem i można posypać kruszonką , piec ok. 40 min MASA ORZECHOWA 1 1/2 szkl orzechów mielonych 4 białka 4 łyżki cukru Ubić pianę ,dodać cukieri wymieszać z orzechami. Przełożenie ciasta może być inne ,mogą być to na przykład jabłka smażone,wiśnie drążone lub masa makowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny przepis tylko jeszcze go nie robiłam,pod nazwą przekładaniec krakowski z masą orzechową,tylko u mnie jest 1kg mąki i az 10 żołtek,więc Twój jest ekonomiczniejszy. Zabieram się do niego od jakiegos czasu wiec pewnie wkrotce się skuszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upiekłam Elu to ciasto, ale jedną warstwę zrobiłam z makiem, tak jak napisała Jola. Zdjęcie dołączyłam do przepisu Joli na Makowiec Wielowarstwowy. Pyszne ciasto . Następnym razem wypróbuję bez masy makowej. Dzięki za przepis. Renata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę Reniu że od czasu do czasu mogę coś nowego podesłać,jeżeli smakuje Wam to ciacho to spróbuj upiec DZIWAKA z mojego przepisu,ja go uwielbiam. Tak jak wspomniałaś wcześniej ja też lubię takie ciasta ,które można jeść po wyjęciu z pieca.Mieszkam na wsi i teraz zimą mam czas na różne eksperymenty ale kiedy zaczyna się praca w polu to właśnie wykorzystuję takie przepisy. Bo kiedy człowiek wejdzie do domu o godzinie 20 i chce coś słodkiego to sama rozumiesz. Atak na marginesie dziewczyny to czy któraś z was ma gospodarstwo,jestem bardzo ciekawa czy może wszystkie jesteście z miasta. Aco do ciacha to ja też nie raz robiłam z masą makową,napisałam że to jest dowolne ,każdy według swojego smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apsiku ja co prawda gospodarstwa nie posiadam,ale też mieszkam na wsi.Moim całym obejściem jest mały ogródek,w którym jakieś tam warzywa sieję i trochę truskawek mam-tak do pojedzenia.Domyślam się że jak wiosna przyjdzie,to żadziej Cię będziemy "widywać"?Pozdrawiam.Gabi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Apsik. Ja też mieszkam na wsi, co prawda gospodarstwa nie mam a tylko kurki i spory ogródek owocowo-warzywny,który wykorzystuję do przygotowania zimowych zapasów dla rodzinki. Jak nadchodzi wiosna i lato to pracy mi nie brakuje.Pozdrawiam :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę moje kochane ,że tylko ja zajmuje się krówkami ,świnkami i robię różne różności.Ale bardzo lubię to robić,zimą mi się nudzi i dlatego bardzo dużo czytam i siedzę w kuchni. Muszę się przyznać ,że książek igazet kulinarnych mam całą szufladę i pudełko na strychu,ale odkąd założyliśmy internet to mało z nich korzystam,całą uciechę czerpie z odwiedzania tej strony. Chyba idę już spać ,dobranoc wszystkim bo jutro wstaje przed 6. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.