Skocz do zawartości

Cygańska Droga


Jolcia

Rekomendowane odpowiedzi

SKŁADNIKI CIASTA -30 dag maku -25 dag cukru pudru -15 dag margaryny Kasi -10 dag miodu-prawdziwego -8 jajek -łyżeczka sody -łyżka kakao -3 łyżki mąki ziemniaczanej -bakalie Mak sparzyć i zmielić. Margarynę utrzeć z cukrem i dodawać po jednym żółtku. Następnie dodać mak,mąkę,sodę kakao,bakalie i pianę ubitą z białek. Ciasto wylać na 2 blaszki wyłożone papierem do pieczenia i piec 25 minut w 170C. BISZKOPT -5 jajek -5 łyżek cukru -5 łyżek mąki krupczatki Białka ubić na sztywno,dodać cukier,żółtka i mąkę.Wylać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i piec 25 minut w 170C. Po ostygnięciu biszkopt pokroić w paski szerokości 2 cm. Dodatkowo zrobić krem budyniowy.Myślę że każdy ma swój ulubiony.Ja robię krem taki jak do ciasta Krakersik,tylko nie daję kokosu.Uważam że jest najlepszy. Dodatkowo przygotować 2 galaretki o różnych smakach [ja dałam wiśniową i agrestową ] Każdą galaretkę rozpuścić w 1 i 1/2 szklanki wody.Dobrze schłodzić,aż będzie tężała. UŁOŻENIE -placek makowy-1/2 kremu-paski biszkoptu-między paski galaretka-1/2 kremu- placek makowy-polewa czekoladowa. Może się wydawać ,że jest dużo pracy przy tym cieście ale warto go zrobić.Jest super.

post-2826-1178719280_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolcia-no Ty tak nie szalej z tymi nowościami bo to grzech tak tuczyć koleżanki! :grin: Rozumiem,że galaretkę nakłada się tęzejącą w te luki między paskami biszkopta? Czy też kroi się w paski? W przekroju kapitalnie dekoracyjne a robiłaś Pawi ogon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basga dodrze że mnie poprawiasz,w luki leje się tężejącą galaretkę. Pawi ogon robiłam,jest bardzo dobry.Było to jednak dawno temu i nie miałam aparatu,żeby zrobić zdjęcie.Na razie mam niechęć do pieczenia, bo na komunię upiekłam 12 ciast i mam dość.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolcia-no Ty tak nie szalej z tymi nowościami bo to grzech tak tuczyć koleżanki! :razz:

Rozumiem,że galaretkę nakłada się tęzejącą w te luki między paskami biszkopta?

Czy też kroi się w paski?

W przekroju kapitalnie dekoracyjne a robiłaś Pawi ogon?

Czy mogłabys podać przepis na ten Pawi ogon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jolciu, Jestem tutaj nowa, ale bardzo spodobał mi się twój przepis, napewno go wypróbuję, tylko czy mogłabyś podać przepis na ten krem budyniowy? Szukałam przepisu na to ciasto Krakersik, ale chyba jeszcze nie bardzo wiem gdzie co szukać. Dzięki, Pozdrawiam Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.