Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Upiec biszkop(w tortownicy) najlepiej kazdy ze swojego przepisu.

Skladniki na mase:

25 dag.sera bialego zmielonego

2 galaretki cytrynowe

2 lyzki cukru pudru

0.5l. smietany kremowki

Dodatkowo dzem brzoskwiniowy

Do sera bialego zmielonego dodac galaretki rozpuszczone w 2 1\2 szkl.wody(oczywiscie wystudzone).Smietane ubic z cukrem pudrem dodac do niej mase serowa i lekko ubijac.

Biszkopt przekroic na pol ,wylac na niego mase serowa przykryc drugim blatem biszkoptowym.Na wierzch posmarowac dzemem brzoskwiniowym i posypac posypka kokosowa.Wstawic do lodowki az sterzeje masa.

Posypka kokosowa:

10 dag.wiorkow kokosowych

2 lyzki cukru

2 lyzki masla

Wszystkie skladniki polaczyc i smazyc na malutkim ogniu na zloty kolor.

Dołączona grafikaDołączona grafika

ZYCZE SMACZNEGO!! :cry:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale super ciasteczko.Chętnie bym go zjadła.Gratuluję i wpisuję do zeszytu. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ależ smakowicie wygląda ten placuszek i jestem pewna,że pewnie wybornie smakuje,choć nie próbowałam go.Przepis spisuję za chwilkę do zeszytu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jolu ja potwierdzam ,że placuszek jest pycha,przepis miałam z innego żródła i zrobiłam na dużej blaszce. Stawiam Ci 5 i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ach dziewczyny!!! dziekuje za pozytywne oceny az sie rumienie :grin: z radosci.

Apsik dziekuje za 5 :lol: !!!Pozdrawiam.

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepis już trafił do zeszytu zapowiada się smakowicie, tak sobie pomyślałam teraz jest sezon na truskawki np: można by było dać na wierzch truskawki i zalać galaretką albo do środka, podzielić masę serową na pół położyć połówki truskawek i nałożyć drugą część masy serowej i przełożyc biszkoptem i poprostu opruszyć cukrem pudrem. Dzięki za przepis i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę Iwonko,że można zamiast galaretki cytrynowej dać truskawkową i powstanie nowy placuszek,na wierzch truskawki zalane galaretką.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciasto to pierwszy raz jadłam na Dniu Matki w przedszkolu, tak mi zasmakowało, że u kucharek wymęczyłam przepis. Jest przepyszne , zwłaszcza masa i posypka. Zachęcam do wypróbowania. :grin:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przepis już trafił do zeszytu zapowiada się smakowicie, tak sobie pomyślałam teraz jest sezon na truskawki np: można by było dać na wierzch truskawki i zalać galaretką albo do środka, podzielić masę serową na pół położyć połówki truskawek i nałożyć drugą część masy serowej i przełożyc biszkoptem i poprostu opruszyć cukrem pudrem. Dzięki za przepis i pozdrawiam.

Iwonko masz swietny pomysl z tymi owocami :grin: teraz zacznie sie sezon truskawkowy warto go wykorzystac!!!Pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobiałm to ciasto jest super . Naprawdę warte zrobienia. Ja tylko nie smarowałam dzemem , posmarowałam biszkopt masą i wtedy posypałam wiórkami. Ciasto bardzo smakowałao moim domownikom . :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się jutro wypowiem, zawiodłam bo ciasto miało być zrobione na niedzielę. Biszkopt jest upieczony, galaretka się studzi i robię ściśle według przepisu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi