Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
zuziorek

Masło Czosnkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam moje sprawdzone masełko czosnkowe: kostka masła osełkowego /takie lepiej sie smaruje/ postawic w ciepłym, żeby zmiekło i dodać: wyciśnięte przynajmniej 4 ząbki czosnku 1 łyzkę suszonego koperku 1 łyżkę suszonej pietruszki 1 łyżeczkę vegety zamieszac, odstawić do lodówki Gotowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mniam! Nie ma jak to bagietka posmarowana takim maselkiem i wstawiona na pare minut do piekarnika (zrobiona na toscika). O ile ja wiem to najlepiej to robic w malakserze tzn maslo z czosnkiem a zieleninke (jak swieza) drobniutko poszatkowana pozniej oddac i wymieszac recznie. Plus ja zamiast vegety uzywam tylko soli. Ja takiego masla robie na zapas i zamrazam. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dorunia ja daje kostke 200g. Zakalec każdy sposób dobry. Ja daję vegety bo daje fajniejszy posmaczek i kolor niż sól.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Zuziorku za odpowiedź...miałam w domu masełko osełkę więc zrobiłam to masełko czosnkowe i przyznaję,że jest bardzo smaczne. Dziękuję i pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja dodaję koperek drobno posiekany i trochę ziół prowansalskich, zamiast zwykłej soli: soli ziołowej. Takim masłem smaruję naciętą bułkę paryską ( każdy kawałek), naciętą tak, żeby się cała bułka "trzymała kupy". zawijam całość w folię aluminiową i do piekarnika. Pyszności !!! Goście za każdym razem nie mogę się najeść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zuziorek a czy może to być zwykłe masło (82% tłuszczu)? Bo mam chcicę sobie je zrobic :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie, że może.... tylko wystaw je w ciepło, żeby było miękkie. Łatwiej ci będzie połączyć wszystkie składniki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robie takie masełko nawet z masmixem i różnymi dodatkami, kroję chleb lub angielkę zawijam w folię i na grilla. Pychotka zawsze mało chleba :razz:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tego masełka dodaję ser żółty(ilość w\g gustu) starty na tarce o drobnych oczkach i dokładnie mieszam.W piekarniku na kromkach bagietki ładnie się topi i rumieni.Polecam :-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bardzo fajny przepis, nie znałem. ja mam dwa swoje ulubione warianty poza czosnkowym 1. zmiksowane z serem roquefort albo lazurem, też jest super + pieprz 2. z czosnkiem i papryczkami chilli - daje czadu takie masełko ostatnio ze wspólnikami przez to masło wcięliśmy na jedno posiedzenie ćwiartkę prądnickiego chleba, a kto ten chleb zna, wie, że to chlebowy gigant :-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co będzie potrzebne?

• kostka masła (prawdziwego, o minimalnej zawartości tłuszczu 82%)
  • świeża natka pietruszki (drobno posiekana)
  • 4 ząbki czosnku (duże, drobno posiekane albo przepuszczone przez praskę)

+ salaterka, widelec

Jak to zrobić?

Masło musi być miękkie, więc jeśli leżało wcześniej w lodówce, należy je wyjąć i poczekać aż trochę się rozpuści.

Mieszamy widelcem w salaterce masło, poszatkowaną pietruszkę i czosnek. Smarujemy nim ciepłą bułkę. Jemy :-)

Smacznego!

PS: masło doskonale sprawdza się jako smarowidło do tostów. Moim ulubionym dla niego zastosowaniem są pieczone w piekarniku kanapeczki z salami, oliwkami i mozarellą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi