Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
zuziorek

Masło Czosnkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam moje sprawdzone masełko czosnkowe: kostka masła osełkowego /takie lepiej sie smaruje/ postawic w ciepłym, żeby zmiekło i dodać: wyciśnięte przynajmniej 4 ząbki czosnku 1 łyzkę suszonego koperku 1 łyżkę suszonej pietruszki 1 łyżeczkę vegety zamieszac, odstawić do lodówki Gotowe

Nie dawalabym chyba do tego koperku ale ciekawe wiec sprobuje czy faktycznie zmienia az tak smak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świetna sprawa, szczególnie, że za oknem juz jesiennie i niedługo zacznie się sezon na grypy. A jak to moja babcia powtarza na chorobę (oprócz rosołu) najlepszy czosnek, masło i mleko. Zatem robimy masełko czosnkowe i żadna choroba nam nie straszna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, akurat jestem w potrzebie  :mrgreen:  ...dopadło mnie niestety przeziębienie i szukam naturalnych sposobów do walki z nim  :dry:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj tak, z takim grillowanym chlebkiem smakuje wyśmienicie  :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też wolę wersję bez koperku, ale zdecydowanie z ziołami! Nie zawsze miksuję, bo czasem lubię czuć te drobne kawałki czosnku, które zostają po wyciskarce. :)

Posmarować swieżą bagietkę i do piekarnika! Mmmm! Idealna jesienna kolacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uooo, kocham masełko czosnkowe <3 

ale ostatnio mam na nie szlaban, zastąpiłam je twarożkiem czosnkowym :P Przepis prosty, a niezawodny :) Idealny do kanapek, najlepiej się sprawdza na chrupkim pieczywie :)

350g twarożku,

2 ząbki czosnku,

łyżka koperku,

pieprz i sól do smaku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja robię je w nieco innych sposób

300g osełki

6 ząbków czosnku

1.5 łyżeczki tymianku, można więcej

czosnek granulowany łyżeczkę

sól i sól czosnkowa do smaku

Czosnek przeciskam. Wszystko wrzucam do garnuszka i rozpuszczam na małym ogniu, doprawiam do smaku, następnie wylewam w słoiczek. Podczas procesu zastygania często mieszam gdyż przyprawy i czosnek z praski zostaje na dnie. O ile teraz jest to łatwe bo jest zimno i masło zastyga szybko to latem trzeba trochę nad tym posiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi