Skocz do zawartości

Wakacje, Gdzie Byliście, Gdzie Będziecie?


zuziorek

Rekomendowane odpowiedzi

A no właśnie...jak nie wiadomo o co idzie to zawsze o kasę...fakt.Z tymi parkingami to święta prawda...o 11 godzinie dosłownie nie było gdzie zaparkować,nie dość że pod zoo parking kosztuje dychę to już miejsc nie było dookoła. Gdzie jest ten świerklaniec bo o nim nie słyszałam a tak tam pięknie i spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie - 14.07.2007r

Śląski Ogród Zoologiczny jest położony na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku im. gen. Jerzego Ziętka w Chorzowie, na granicy z Katowicami. Obejmuje obszarem około 50 ha. Jego początki sięgają roku 1954, kiedy to zaczęto budować klatki dla zwierząt. Następnie zostały przeniesione do niego pierwsze gatunki zwierząt z zoo w Katowicach i Bytomiu. W roku 1975 zakończono budowę Kotliny Dinozaurów. Znajdują się tam betonowe rekonstrukcje szesnastu dinozaurów, których szczątki odnalazła polska grupa naukowców na pustyni Gobi. Znajduje się tu łącznie 2 500 zwierząt z 300 gatunków.

post-5244-1187264839_thumb.jpg post-5244-1187264830_thumb.jpg

post-5244-1187264825_thumb.jpg post-5244-1187264816_thumb.jpg

Duża galeria zdjęć znajduje się tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieczka wąskotorówką nad jezioro Chechło - 28.07.2007r.

To taka nasza miejscowa atrakcja. Miejsce plażowania ludzi mieszkających w okolicznych miastach i miasteczkach. Zalew powstał po dawnym wyrobisku piasku, które w 1973 przekształcone zostało na bezodpływowe jezioro. Jego pojemność to 1,5 mln m2, a powierzchnia 66 ha. Wyparowana woda uzupełniana jest poprzez opady oraz cztery podziemne źródła. Jezioro pełni funkcje rekreacyjne. Wokół zalewu znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe i kempingi, wypożyczalnie kajaków, łodzi, rowerów wodnych, trasy spacerowe. Jezioro charakteryzuje się ładnymi, piaszczystymi plażami. Jezioro jest położone przy trasie Bytom-Miasteczko Śląskie-Częstochowa. W jego pobliżu przebiega trasa Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - Bytom Wąskotorowy-Miasteczko Śląskie.

post-5244-1187265011_thumb.jpg post-5244-1187265017_thumb.jpg

post-5244-1187265026_thumb.jpg post-5244-1187265038_thumb.jpg

Duża galeria zdjęć znajduje się tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-4645-1187442568_thumb.jpgpost-4645-1187442818_thumb.jpgpost-4645-1187442980_thumb.jpgpost-4645-1187443155_thumb.jpgpost-4645-1187443328_thumb.jpgWitam wszystkich po 2 tygodniach nieobecności.Jak już wiecie byliśmy na urlopie w NYSIEdokładnie w Skorochowie w Nyskim Ośrodku rekreacji.Urlop się udał pogoda dopisała jesteśmy zadowoleni opaleni tylko 2 dni padał deszcze a tak codziennie plaża i słoneczko cud miód.No to kilka zdjątek..........

dla zainteresowanych stronka tego Ośrodka http://nor.nysa.pl/

miejsce super jeszcze raz pozdrawiam narka.............

..................teraz mam góre prania sprzątanie itp rzeczy ale postaram się zaglądać na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłam w Międzychodzie na Zlocie Międzynarodowego Motocyklowego Klubu Stróżów Prawa BLUE KNIGHTS. Chciałam wstawić tu filmik z telefonu komórkowego, ale nie potrafię... Było b.głośno i ciekawie :( Jutro wyjazd do mojego miasta powiatowego i we wtorek koniec dobrego ;( (tzn.powrót do pracy po 2 wspaniałych tygodniach urlopu) Ps. Jak ktoś mi pomoże to wstawię ten filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palmiarnia Miejska w Gliwicach - 18.08.2007r.

Basia K poleciła nam (wielkie dzięki!!!) Palmiarnię w Gliwicach, którą w sobotę odwiedziliśmy. Bardzo fajne miejsce, które gorąco wszystkim polecam!!!

Palmiarnia Miejska jest wymarzonym miejscem do odpoczynku. Na 2000 m2 rośnie ponad 5600 roślin rozmieszczonych w czterech pawilonach tematycznych: rośliny użytkowe, rośliny tropikalne, w pawilon historyczny i w pawilon sukulentów. Można tam obejrzeć kanaryjskie palmy daktylowe, palmy podzwrotnikowe, rośliny użytkowe, a także akwaria z żółwiami, gady w terrariach czy egzotyczne papugi i kanarki. Najstarsze okazy roślin liczą ponad 100 lat. Budynek Palmiarni Miejskiej to nowoczesna konstrukcja architektoniczna wkomponowana w teren Parku Chopina. Historia Palmiarni Gliwickiej sięga 1880 roku, kiedy to na terenie siedemnastowiecznego parku powstały pierwsze szklarnie o charakterze wystawienniczym stanowiące prywatną oranżerię. Mieszkańcy uzyskali do nich dostęp od 1930 roku. Główną Palmiarnię otwarto w 1925 roku. Najciekawszym elementem był pierwszy na Śląsku podgrzewany basen o pojemności 120m3. Umieszczono w nim ciekawą roślinę wodną - Wiktorię Król.

post-5244-1187602523_thumb.jpg post-5244-1187602531_thumb.jpg

post-5244-1187602537_thumb.jpg post-5244-1187602545_thumb.jpg

Duża galeria zdjęć znajduje się tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BasiaK to umie człowieka zachęcić prawda? :) No ale piękne fotki nam podsyłasz,ja to już buszowałabym w tych kwiatkach :( A czy można tam kupić jakieś rośliny czy tylko podziwiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palmy to akurat mi się nie podobają i miejsca na nie brak ale np.kaktusiki czy jakieś inne to ok.A ten konar z roślinami to jest przefajny,ciekawe,czy w pokoju dałoby się takie coś zrobić,Już sobie wyobrażam minę męża gdybym przytargała pół drzewa do domu :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zabrałam moje dziewczynki na Hel do fokarium. Przytulne miejsce choć o godzinie 11 i 15 przyciąga masę ludzi. W tym czasie jest karmienie foczek i widać je okazale, nam nie udało sie tego zobaczyć. Starszą córke przejął los foczki Krysi, w załączniku zdjęcie

post-2465-1187802297_thumb.jpg

post-2465-1187802304_thumb.jpg

post-2465-1187802313_thumb.jpg

post-2465-1187802330_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.