Skocz do zawartości
Forum Kulinarne Smaczny.pl
renigliwice

Przypalony Garnek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zasiedziałam na "smacznym", że przed chwilą przypaliłam garnek, w którym dusiłam jabłka na szarlotkę. Na szczęście  udało się je uratować przekładając masę jabłkową do innego garnka. Już zmykam, bo niedługo to samo stanie mi się  z drugim garnkiem. :P :P :lol:

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i jak Ty go teraz doszorujesz?Szkoda gara...ja też kiedyś przez tv coś przypaliłam i próbowałam ratować garnek gotując wodę z sodą ale ni czorta-gar poszedł do śmieci....a mąż kiedyś tak gotował wodę w czajniku że w ręku tylko uchwyt mu został-to jeszcze był czajnik z gwizdkiem,lata temu...tak spał,że i gwizdka nie słyszał i wszystko się stopiło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Takie przypalone garnki są śmieszne,ale i niebezpieczne...mojej przyjaciółki brat gotował kiedyś obiad,dostał telefon i zapomniał o włączonym gazie i wyszedł...jak sobie przypomniał to z okien już wylatywał czarny dym,ale na szczęście nie spalił mieszkania choć nie wiele brakowało :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochane ja wczoraj również przypaliłam obiadek do mojego synka, uratował się tylko kawałek mięska. No i oczywiście w tym czasie przepisywałam przepis ze smacznego. Ale mały zjadł wczoraj obiad drugi raz juz pilnowałm. :P :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość puccci

przepraszam ale mi sie zle wcisnelo.przypalone garnki swietnie obzyskuje gotujac w nich wode z plynem do mycia naczyn ,tylko trzeba gotowac dosyc dlugo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja znam lepszy sposób na przypalenia. Proponuję kupić środek do przypaleń firmy Gold Drop- DIX. Działa na przypalenia, zaschnięty tłuszcz, sadzę z kominka. Jest to środek ślinie żrący- koniecznie należy ubrać rękawiczki (w przeciwnym razie spalimy sobie skórę) i jakąś chusteczkę na nos i usta. Polecam. Koszt to około 7-9 zł. Później wstawię zdjęcie.

post-5623-1207327274_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ja ostatnio widziałam w programie tv, gdzie dwie dziarskie kobitki sprzataja zasyf..... domy, jak do czyszczenia garnków użyły coli; wlać do garnka tyle by przykrylo dno i zagotowac.....samo sie wszystko odkleja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam sposób sprawdzony od dawna nalewam do garnka wodę i sypię proszek do prania i gotuję tak długo aż spalenizna odejdzie później myję garnek płynem do naczyń i porządnie płuczę wodą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja do przypalonego garnka sypię garść soli tak by prawie przykryla dno i zalewam wodą. Zostawiam na noc a potem rano gotuję raz a czasem i drugi po jakimś czasie no a potem juz łatwiej go doszorować idzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi